POZnań Sport

Kajakowa Masa Krytyczna – przed startem

Kajakowa masa krytyczna - przed startem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kajakowa Masa Krytyczna jest przedsięwzięciem organizowanym przez poznańskie stowarzyszenie AKK Panta Rei. Pomysł zaczerpnęli ze środowiska rowerzystów, którzy podczas cyklicznej „masy krytycznej” przejeżdżają ulicami miasta, by zwrócić uwagę na problemy komunikacji rowerowej i promować rower jako zdrowy środek codziennego transportu.

Naszym celem jest propagowanie turystyki kajakowej wśród poznańskiej społeczności. Chcemy Wam pokazać, że istnieją alternatywne do powszechnie uprawianych sposoby spędzania wolnego czasu. – mówią organizatorzy. Dzięki Kajakowej Masie Krytycznej każdy, kto dotąd wyłącznie z brzegu obserwował płynących po Warcie kajakarzy, może spróbować swoich sił na wodzie. Mamy nadzieję obalić mit elitarności kajakarstwa i pokazać, że kajakami mogą pływać wszyscy. Nasz spływ również staje się imprezą cykliczną. Pierwszą Masę zorganizowaliśmy w 2008 roku, drugą w 2012, trzecią teraz- i bynajmniej nie mamy zamiaru na niej poprzestać!

Na starcie tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 400 osób, którzy wzięli udział w 20-sto km spływie rzeką Wartą. Tak wyglądały przygotowania.


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz