Sport

Warta Poznań – Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Inauguracyjny mecz rundy wiosennej Warta Poznań - Arka Gdynia  Foto: Ewelina Gutowska

Mecz 18. kolejki I ligi był pierwszym Warty z nowym trenerem. Niestety zarówno styl, a tym bardziej wyniki nie zachwyciły z pewnością ani kibiców, ani samych zawodników. Goście dominowali na boisku praktycznie od pierwszej minuty spotkania i wygrali zasłużenie.

Do 36 minuty, gdy niepilnowany przez Zielonych Tomasz Jarzębowski strzelił jedynego, jak się okazało, gola gra obu drużyn była dość niemrawa. Zdobyta bramka dodała jakby więcej siły zawodnikom Arki i to oni dominowali do zakończenia pierwszej połowy na boisku.

W drugiej połowie Warta jakby się przebudziła ze złego snu i częściej wyprowadzała ataki pod bramkę gości. Choć bliski strzelenia gola był i Trojanowski i Magdziarz, to żadnemu z nich nie udało się zdobyć bramki skutecznie bronionej przez Macieja Szlagę.

Bliscy podwyższenia wyniku byli również goście. Bliski zdobycia bramki był w 90 minucie Łukasz Zwoliński który jednak trafił w słupek, a chwilę później również w słupek uderzyła piłka strzelona przez Michała Rzuchowskiego.

Wynik meczu nie zmienił się, i to Arka Gdynia wyjeżdża z Poznania z 3 punktami.

Warta Poznań
Skład: Łukasz Radliński, Wojciech Wilczyński, Maciej Wichtowski, Michał Kołodziejski, Adam Gajda, Alain Ngamayama, Paweł Giel, Tomasz Magdziarz, Paweł Czoska, Michał Jakóbowski, Krzysztof Bartoszak

Arka Gdynia
Skład: Maciej Szlaga, Damian Krajanowski, Tomasz Jarzębowski, Bartosz Brodziński, Piotr Tomasik, Rafał Grzelak, Michał Rzuchowski, Mateusz Szwoch, Marcin Radzewicz, Piotr Kuklis, Marcus Vinicius da Silva

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz