Sport

Piłkarze wodni grają w Łodzi

KS Alstal Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin - Termy Maltańskie 9.02.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznańscy piłkarze wodni grają dziś i jutro w Łodzi z drużyną Uniwersytetu Łódzkiego. Zawodników przeciwko ekipie gospodarzy poprowadzi kapitan Tomasz Różycki, nowy prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy Waterpolo Poznań.

KS Alstal Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin - Termy Maltańskie 9.02.2013 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterGospodarze Ł.S.T.W. Uniwersytet Łódzki. od wielu lat uważani są za najmocniejszą ekipę waterpolo w polskiej lidze. W jej składzie gra obecnie pięciu reprezentantów Polski oraz dwóch reprezentantów Białorusi. W ciągu ostatnich 15 lat łodzianie 11 razy zdobywali Mistrzostwo Polski Seniorów.

W Łodzi czekają nas dwa trudne mecze. – mówi kapitan Tomasz Różycki. Bardzo dobrze znam drużynę gospodarzy, byłem jej wieloletnim kapitanem i razem z nią zdobyłem 6 Mistrzostw Polski i 5 Pucharów Polski. Od 3 tygodni nasi zawodnicy intensywnie trenują i mamy nadzieję, że uda nam się sprawić kibicom podobną niespodziankę jak w ubiegłym miesiącu w meczu z Arkonią Szczecin na Termach Maltańskich.

Po lutowej rundzie poznański zespół zajmuje w tabeli rozgrywek Mistrzostw Polski trzecie miejsce. Waterpolistów będzie można zobaczyć w Poznaniu ponownie 27 i 28 kwietnia, kiedy to na Termach Maltańskich zmierzą się z UKPW Legia Warszawa.

Piłka wodna jest jedną z najstarszych gier zespołowych, jakie występują na nowożytnych igrzyskach olimpijskich. Pierwszy turniej rozegrano już w 1900 r. na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dyscyplina ta jest obecnie uprawiana w ponad 100 państwach. Rozgrywki drużyn piłki wodnej najbardziej popularne są na Węgrzech, w Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Rosji, Niemczech, Francji, a także w krajach bałkańskich oraz w USA i Australii.

Alstal Waterpolo Poznań - WTS Bytom - Poznań 13.05.2012 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • fajny sport, gdzies mozna potrenowac, w sumie oprocz meczow o zadnych treningach nie slychac