DLA STUDENTA

Kariera: podyplomowa logistyka

Wyższa Szkoła Logistyki  Foto: facebook

Blisko 120 osób skończyło w tym roku studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki na trzech kierunkach: Logistyka, Menedżer Logistyki oraz Logistyka dla nauczycieli. Przed świeżo upieczonymi absolwentami obrony prac dyplomowych. Dla wielu z nich to początek zwrotu kariery zawodowej.

Studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki to jedyne takie studia w Polsce. Uczelnia prowadzi je we współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania – czołowym instytutem badawczym I kategorii, realizującym funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i elektronicznej gospodarce.

Marcin Domański jest tegorocznym absolwentem Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Skończył roczne studia podyplomowe na kierunku Logistyka. Zanim jednak zdecydował o tym, że to właśnie tutaj będzie studiował, nie ukrywa, że porównywał oferty studiów.

Wyższa Szkoła Logistyki Foto: facebook

„Poprzedni kierunek ukończyłem już jakiś czas temu, dlatego też odzwyczaiłem się od typowej nauki, uczestniczenia w zajęciach, czy wykładach. Poszukiwałem więc typu studiów, które by to uwzględniałyby, a jednocześnie nie wiązałyby mnie z ową nauką na okres kilku lat. Wybór padł na studia podyplomowe. Nie będzie chyba tajemnicą, że oferty cenowe studiów były bardzo podobne. Podobnie jak i odległość do samych uczelni. Zadecydował dobry kontakt oraz całokształt możliwości, które oferowała poznańska uczelnia.

Z perspektywy jednego roku mogę powiedzieć, że wybór był trafny. Dodatkowo, trafiła nam się grupka fajnych ludzi, niestety często zbyt zapracowanych i na dobrą sprawę zbyt rozrzuconych po Polsce, by udało nam się trochę bardziej zintegrować w tak krótkim czasie. Pozostawiono nam możliwość dalszego kontaktu z grupą fachowców współpracujących z uczelnią- mówi Marcin Domański.

W obliczu silnej konkurencji warto i wręcz trzeba być na bieżąco na rynku pracy. Każdy pracodawca na pewno nie będzie obojętny na takie działania ze strony swojego pracownika. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu posiada bardzo atrakcyjną ofertę studiów podyplomowych z zakresu logistyki. W czasach popularności logistyki, której kształcenia podejmuje się wiele uczelni – słuchacze cenią sobie największe w Polsce doświadczenie WSL w tym zakresie oraz specjalistyczny charakter uczelni – dodaje Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy poznańskiej Uczelni.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz