Centrum POZnań Stare Miasto

Korowód Świętego Marcina

Korowód Świętego Marcina - Poznań 11.11.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

To tradycja, której zaczynają zazdrościć nam inne miasta. To jedna z atrakcji, która przyciąga do Poznania coraz więcej turystów. Wszyscy wspólnie świętowali dzisiaj Dzień Niepodległości i Imieniny ulicy.

Po raz kolejny Święty Marcin zawładną dzisiaj Poznaniem. Równo z wybiciem godziny 13:00 przez ulicę jego imienia przeszedł barwny korowód, któremu przyglądało tysiące osób. Prezydent Ryszard Grobelny przekazał oficjalnie klucze do miasta Świętemu Marcinowi i rozpoczęło się wielkie świętowanie.

Ten dzień kojarzony jest również z rogalami świętomarcińskimi, których jemy niewyobrażalne ilości. Od rana przed cukierniami ustawiały się kolejki głodnych tego niezwykłego smaku poznaniaków. Można je było również kupić na straganach na Świętym Marcinie.

Poznań dzięki imieninom ulicy stał się dzisiaj miastem bardzo radosnym i kolorowym. Szkoda, że ta niegdyś reprezentacyjna ulica jest taką tylko od święta. Może się to jednak zmieni?

Dzień z rogalami zakończy się koncertem Macieja Maleńczuka i pokazem sztucznych ogni, które podziwiać będziemy mogli około 21:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz