Sport

FC Barcelona, Hertha Berlin, Sporting Lizbona – zagrają w Poznaniu

Volkswagen Junior Masters Cup  Foto: Volkswagen Junior Masters Cup

W drugim tygodniu grudnia gościć będziemy w Poznaniu piłkarzy z drużyn FC Barcelona, Hertha Berlin czy Sportingu Lizbona. Wtedy, w hali Arena rozpocznie się ósma edycja turnieju Lech Cup dla młodych piłkarzy.

Rywalizować będzie dziesięć zespołów, oprócz młodych lechitów i drużyn z Barcelony, Berlina i Lizbony zaprezentują się także Bayer Leverkusen, Tottenham Hotspur, Atletico Paranaense, Dinamo Zagrzeb, Paris Saint Germain, Borussia Dortmund.

Turniej odbędzie się w dniach 10 i 11 grudnia w poznańskiej Arenie, a na boisku zaprezentują się chłopcy z rocznika 2000. To największy tego typu turniej w naszej części Europy!

Szczególnie cieszymy się, że na przyjazd do Poznania zdecydowała się ekipa z Dortmundu. O sile tego klubu nie trzeba przekonywać, to przecież aktualny Mistrz Niemiec, który występuje w Lidze Mistrzów. Co istotne Borussia to jeden z najmłodszych zespołów w Europie, a o jego grze decydują wychowankowie z Mario Gotze na czele. Tym samym w Poznaniu będziemy mogli oglądać zawodników, którzy już za parę lat będą mieli szansę stanowić o sile tak wielkiego zespołu jakim jest Borussia – mówi dyrektor turnieju Lech Cup, Krzysztof Rutkowski.

Volkswagen Junior Masters Cup Foto: Volkswagen Junior Masters Cup

Fot: Drużyny z rocznika 2000 zmierzyły się w październiku podczas turnieju Volkswagen Master Cup w Opalenicy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz