Antoninek

Sesja fotograficzna Antoninka

Google fotografuje Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Google fotografuje Poznań Foto: lepszyPOZNAN.pl / agOd jakiegoś czasu po naszym mieście jeździ specjalny samochód należący do internetowego giganta Google. Dzięki zamontowanemu na jego dachu systemu aparatów fotograficznych powstanie internetowy obraz Poznania, który będzie można oglądać dzięki usłudze Street View.

W  środę ten niezwykły dość samochód można było zobaczyć między innymi na uliczkach Antoninka. Jadąc wolno wykonywał zdjęcia wszystkich ulic i domów. Jaki będzie efekt i którego sąsiada rozpoznamy przeglądając gotowe już i specjalnie przetworzone zdjęcia? Na efekt trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Zbieranie fotografii to dopiero pierwszy etap prac. Po nim nastąpi odpowiednia obróbka technologiczna, podczas której zostaną między innymi zamazane twarze przechodniów i numery Google fotografuje Poznań Foto: lepszyPOZNAN.pl / agrejestracyjne samochodów. Kolejnym etapem będzie przetwarzanie i dokładne łączenie obrazów w panoramy 360 stopni i dopiero potem fotografie wykonywane między innymi w Antoninku zostaną udostępnione użytkownikom map Google.

Mapy Google to jeden z pierwszych serwisów internetowych, które odwiedzą zagraniczni turyści, planujący przyjazd do Polski – przekonuje Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska – Można już było na zdjęciach Street View oglądać stadiony RPA, na których odbywały się mecze piłkarskie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, jak i historyczne zabytki Włoch. Kraje, takie jak Włochy, Francja, Wielka Brytania czy Szwecja korzystają na Street View pod względem turystycznym. Zależy nam, żeby w tym gronie nie zabrakło Polski – dodaje.

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz