Antoninek Franowo Malta Rataje

Na Dymka skradziono sygnalizację świetlną

lampa policyjna  Foto: sxc

lampa policyjna Foto: sxcDo remontu i utrudnień na Arcybiskupa Walentego Dymka zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Do organizacji ruchu w tym rejonie również. Niestety dzisiaj nad ranem “ktoś” nie pytając się nikogo o zgodę zmienił organizację likwidując sygnalizację świetlną.

Odcinek od szpitala do ulicy Żelaznej jest zwężony z powodu przebudowy ulicy i dlatego od kilku miesięcy zorganizowane zostało tutaj “wahadło” sterowane ustawioną tymczasowo sygnalizacją świetlną. Właśnie ona została skradziona.

Choć takie rozwiązanie powodowało powstawanie korków, było jedynym rozsądnym i możliwym sposobem by umożliwić przejazd samochodów w obie strony. Teraz gdy zabrakło świateł obowiązuje tam znak “ustąp pierwszeństwa przejazdu” czyli znak A7 ustawiony przez Zarząd Dróg Miejskich. O sytuacji powiadomiona jest też policja, która ma monitorować sytuacje na tej drodze.

Ponieważ światła wrócą tam dopiero w poniedziałek, gdy firma wykonująca przebudowę powróci na plac budowy, trzeba będzie bardzo uważać. Może bowiem dochodzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. W niedzielę od rana ruchem kierują pracownicy Nadzoru Ruchu MPK.

Złodziejem być może był niezadowolony kierowca, któremu nie raz przydarzyło się stracić sporo czasu stojąc w korku. Niestety kradzież sygnalizacji nie zmieni a tym bardziej nie  poprawi tej sytuacji. Może być wręcz odwrotnie.

Informacje otrzymaliśmy na maila news@lepszyPOZNAN.pl, dziękujemy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz