Aglomeracja

W tych jeziorach woda jest czysta

skok do wody  Foto: sxc

skok do wody Foto: sxcPogoda nie jest w ten weekend tą wymarzoną do kąpieli w jeziorach naszej aglomeracji. Gdyby jednak znaleźli się chętni warto sprawdzić, czy woda w jeziorze nie zagrozi naszemu zdrowiu. Zbadał ją właśnie poznański Sanepid.

Początek sezonu dla amatorów pływania w jeziorach jest szczęśliwy. Woda jest póki co czysta, choć jeszcze nie najcieplejsza. Jak poinformował nas Sanepid kąpać można się praktycznie we wszystkich jeziorach aglomeracji poznańskiej.

W Poznaniu i najbliższej okolicy czyste jest jezioro: Maltańskie, Rusałka, Strzeszyńskie, Kierskie, oraz Niepruszewskie. Podobnie jest na plaży miejskiej nad jeziorem Dolskim, a także na kąpielisku Jarosławki nad jeziorem Jarosławskim.

Test zdało także pozytywnie jezioro Kórnickie, Bnińskie w Błażejewku przy ośrodkach wczasowych, jezioro Skrzyneckie Duże, oraz Lusowskie i jezioro Grzymysławskie.

Czysta woda jest również na Kąpielisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Wielkopolskiej na retencyjnym zbiorniku wodnym oraz na Kąpielisku Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Zaniemyślu. Tu bezpiecznie można się kąpać na plaży głównej jeziora Raczyńskiego.

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

/

/

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • rany, ktoś po pijaku pisał ten tekst. Kierskie jest czyste??? to polecam regularne picie wody stamtąd!