Aglomeracja

CBA krąży wokół Stadionu Miejskiego

murawa stadion miejski widły  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

murawa stadion miejski widły Foto: lepszyPOZNAN.pl / agOd rana funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, spółki Euro Poznań 2012, Urzędu Miejskiego i do Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Powodem ich wizyty są podejrzenia o nieprawidłowości przy modernizacji Stadionu Miejskiego.

Na początku tego roku CBA wykryło, że drogi ewakuacyjne ze stadionu ocieplone były łatwopalnym styropianem. Zdaniem śledczych materiału tego nie wymieniono, choć wydano taki nakaz. Zdaniem CBA kierownik budowy potwierdził nieprawdę zapewniając, że styropianu już tam nie ma.

Prokuratura sprawdza również, czy nie doszło do nieprawidłowości przy zleceniu na projekt wnętrza stadionu bez przetargu.  CBA podejrzewa, że koszt usługi mógł zostać przepłacony.

Nieprawidłowości zdaniem CBA jest więcej. Na początku czerwca prokuratura wszczęła dwa kolejne śledztwa. Podejrzenia padły na POSiR oraz na spółkę EURO Poznań 2012. W pierwszym przypadku chodzi o nieprawidłowości w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, a w drugim niekorzystnego rozporządzania mieniem.

CBA odwiedziła i zabezpieczyła różne dokumenty w Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Miejskim, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, POSiR’ze oraz Spółce Euro 2012 w Poznaniu.

panorama stadion mgła Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz