Aglomeracja POZnań

Weź udział w ćwiczeniach na Stadionie Miejskim

panorama stadion mgła  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W wtorek 21 czerwca Stadion Miejski w Poznaniu przejdzie szereg testów bezpieczeństwa w ramach przygotowań poznańskiej areny do turnieju UEFA EURO 2012. W ramach realizacji zaleceń zapisanych w Zintegrowanej Koncepcji Bezpieczeństwa UEFA odbędą się ćwiczenia z udziałem właściwych służb oraz publiczności. Ważnym elementem wtorkowych testów będzie udział 1100 statystów. Każdy, kto chce być jednym ze statystów może zgłaszać się po bezpłatne wejściówki do stadionowych kas 21 czerwca od godziny 16.00.

panorama stadion mgła Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznański stadion to, jak dotychczas jedyna, arena w Polsce, gotowa na przyjęcie uczestników – piłkarzy, kibiców oraz oficjeli na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Aby w pełni i zgodnie z wytycznymi UEFA móc funkcjonować podczas mistrzostw niezbędne jest przeprowadzenie szeregu wymagających testów oraz prób z zakresu bezpieczeństwa obiektu oraz osób na nim przebywających.

Pomimo posiadania przez Stadion Miejski aktualnych zezwoleń i certyfikatów wydanych przez służby odpowiedzialne za dopuszczanie takiego obiektu do użyteczności, UEFA wymaga specjalistycznych ćwiczeń, dzięki którym wszelkie, nawet skrajne, scenariusze wydarzeń będą przetestowane. Bezpieczeństwo zgromadzonych jest podstawowym celem organizatorów, dlatego już na rok przed mistrzostwami właściwe służby, np. Straż Pożarna, Policja, Pogotowie czy ochrona będą ćwiczą swoją sprawność.
Udział licznej grupy statystów jest ważnym ogniwem przeprowadzanych testów bezpieczeństwa. Zachowanie tłumu w trakcie akcji ewakuacyjnej, reagowanie na polecenia służb, szybkość wyprowadzania ludzi z obiektu to elementy, które decydują o powodzeniu potencjalnej akcji.

„Wydarzenia” na stadionie to tylko początek 36 godzinnych ćwiczeń służb ratunkowych na terenie miasta.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz