Jeżyce

Kierowco – płać i płacz na Jeżycach

Strefa Płatnego Parkowania na Jeżycach  Foto: ZDM

Strefa Płatnego Parkowania na Jeżycach Foto: ZDMFormalnie od dzisiaj, w praktyce od środy 4 maja obowiązywać będzie rozszerzona zostanie Strefa Płatnego Parkowania na Jeżycach w Poznaniu. To skutek decyzji radnych z września 2009 roku.

Uruchomienie parkomatów na Jeżycach poprzedziła akcja informacyjna. W kwietniu za wycieraczkami samochodów ulotki z mapkami mogli znaleźć parkujący tu kierowcy.

Od najbliższej środy również Jeżyce podzielone zostaną na trzy podstrefy. W najdroższej czerwonej pierwsza godzina kosztować postoju będzie 3,00 zł. W tańszej żółtej 2,80 zł i w najtańszej zielonej 2,00 zł.

Teoretycznie w podstrefie czerwonej parkować będzie może 2016 samochodów, w żółtej 1261, a w zielonej 296. Kierowcy będą mogli kupować bilety w 162 zamontowanych właśnie parkomatach. Zostały one wyposażone w baterie solarne. Pozwala to na swobodny wybór lokalizacji parkomatu, ale oznacza również realne oszczędności pobieranego prądu.

Gdyby ktoś miał ochotę na spacer wokół poszerzonej o Jeżyce Strefy Płatnego Parkowania przejdzie nieco ponad 11 kilometrów. Jeszcze więcej kilometrów będzie będzie do przejścia jeśli doliczymy ulice wokół MTP.

Spacer wokół poszerzonej Strefy Płatnego Parkowania Foto: google maps

/

/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz