Jeżyce

Cinquecento – kojec dla psa

Pies zamknięty w aucie  Foto: Straż Miejska

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety nie zawsze jest odwrotnie. Strażnicy Miejscy z referatu Jeżyce mieli okazję się o tej negatywnej stronie przekonać.

Otrzymali oni zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem.  Został uwięziony w małym samochodzie, bez dostępu powietrza. Na miejscu strażnicy przetarli oczy ze zdziwienia – w samochodzie Fiat Cinquecento był bardzo duży pies – rasy Cane Corso. Ponieważ okna były szczelnie pozamykane wnętrze samochodu całkowicie zaparowało. W trakcie prowadzenia czynności zmierzających do ustalenia i sprowadzenia na miejsce właściciela pojazdu, on sam (prawdopodobnie widząc zamieszanie) przyszedł i oznajmił, że psa zamknął w samochodzie 6 godzin wcześniej. Właściciel psa (36 l.) zapytany o powód takiego postępowania odparł: Moja żona wyjechała, a ja nie mogę sobie z nim poradzić. Zostawiłem go samego w domu to mi zniszczył drzwi!! W samochodzie jest spokojny.

Po interwencji strażników pies został uwolniony. Strażnicy skontrolowali także obowiązek rejestracji psów w systemie elektronicznym – tutaj nie było zastrzeżeń.

Ponieważ, w ocenie strażników, opisany czy nosi znamiona przestępstwa opisanego w ustawie o ochronie zwierząt jako niehumanitarne traktowanie zwierząt, sprawa została przekazana policji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz