Aglomeracja

Oszuści z sieci w sieci

zatrzymanie  Foto: sxc

zatrzymanie Foto: sxcNie wszystko złoto co się świeci! To nieco zapomniane przysłowie warto mieć jednak w pamięci jeśli korzysta się z internetowych aukcji. Polując na okazję możemy stracić pieniądze a wraz z nimi zapał do internetowego handlu. Właśnie wpadli kolejni oszuści.

Użytkownik portalu Allegro sprzedawał markowe aparaty fotograficzne oczywiście w bardzo atrakcyjnych cenach. Gdy znalazł chętnego żądał przelewu pieniędzy na konto, by móc wysłać paczkę. Jak łatwo się domyślić aparaty fotograficzne nigdy nie trafiały do kupujących. W ten nieskomplikowany sposób dwójce oszustów udało się wyłudzić około 400.000 złotych na szkodę Allegro, ponieważ to właśnie portal jest gwarantem wszelkich transakcji i niedoszłym klientom oszusta wypłacił odszkodowanie.

Policjanci zajmujący się tą sprawą wspólnie z Działem Bezpieczeństwa Portalu Allegro ustalili numer IP komputera i adres, pod którym on się znajdował – informują policjanci – okazało się, że oszust w wynajętym przez siebie mieszkaniu na terenie Poznania logował się na konto użytkownika portalu Allegro, a następnie oszukiwał innych allegrowiczów z całej Polski.

Policjanci z Poznania zatrzymali w wynajętym mieszkaniu Krzysztofa K. i Wojciecha Cz. Zabezpieczono trzy komputery, kody aktywacyjne, telefony komórkowe oraz bogatą dokumentację świadczącą o przestępstwach jakich obaj się dopuścili. Grozi im teraz kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz