Aglomeracja

Tragiczne podsumowanie Świąt Wielkanocnych

Tragiczny wypadek w Złotowie  Foto: KW PSP

Tragiczny wypadek w Złotowie Foto: KW PSPZakończony właśnie świąteczny weekend był tragicznym na drogach Wielkopolski. W porównaniu z rokiem ubiegłym doszło do większej ilości wypadków. Zginęło też więcej osób. Było więcej niż przed rokiem pijanych kierowców.

Od Wielkiego Piątku do Lanego Poniedziałku na drogach Wielkopolski doszło do 29 wypadków drogowych (w 2010 roku 16 wypadków). Zginęło w nich aż 7 osób (2 osoby w 2010), a kolejnych 28 osób zostało rannych.

Do pierwszych śmiertelnych wypadków doszło jeszcze w piątek. W Kąkolewicach pod kołami ciężarówki zginęła rowerzystka. Tego samego dnia w miejscowości Podróżna kierowca samochodu osobowego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca zginął na miejscu, a pasażer zmarł w szpitalu.

Choć wiele mówi się o pijanych kierowcach, którzy spowodowali często tragiczne w skutkach wypadki ich liczba nie maleje. Podczas świątecznego weekendu policjanci złapali aż 149 kierujących na podwójnym gazie. Podczas Świąt w 2010 roku było ich 137.

Przed nami kolejny długi weekend. Wyjeżdżając na majówkę jedźmy tak, by nie powiększać tragicznych, policyjnych statystyk.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz