Sport

100 lat Kolejorza

Kolejorz - Lech Poznań  Foto: materiały prasowe

Lech Poznań w sezonie 2021/22 będzie świętował setne urodziny. Klub zaprezentował herbu na stulecie oraz okolicznościowy znak graficzny.

“Na Dębcu się zaczęło i historia nadal trwa…” – blisko sto lat temu został zarejestrowany klub Lutnia Dębiec, który jest protoplastą dzisiejszego Kolejorza. Formalności dokonały się 19 marca 1922 roku i tę datę traktujemy jako formalny początek działalności, choć nie ma żadnych wątpliwości, że już znacznie wcześniej założyciele spotykali się na boisku i rozgrywali mecze. Za kilka miesięcy rozpoczniemy zatem rok obchodów stulecia Lecha Poznań.

W pierwszym półroczu 2022 roku skumuluje się zdecydowana większość aktywności rocznicowych. Tak jak zwykle na początku lipca otwiera się okienko transferowe, co jest wyraźnym sygnałem do rozpoczęcia nowych rozgrywek, tak my również wkraczamy w sezon świętowania urodzin klubu. Już teraz zaczynamy odsłaniać karty. Na początek – prezentujemy specjalną identyfikację rocznicową, czyli rocznicowy herb oraz okolicznościowe rocznicowe znaki graficzne. – Od teraz będą nam towarzyszyć przede wszystkim na wszystkich naszych kontach w mediach społecznościowych, widoczne będą także podczas transmisji z naszych meczów i przy wszystkich innych publikacjach – mówi Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Kolejorza.

Autorem jest Jakub Malicki, który projektował również herb na 90. urodziny klubu.

Na początku wyrysowałem logotyp Kolejorz, w którym zawarłem liczbę 100. Zwięzłe liternictwo o mocnym charakterze zestawiłem z eleganckim logotypem, który został umieszczony również w kompozycji z tarczą herbową. Wpleciony w napis symbol nieskończoności nawiązuje do nieśmiertelność klubu, który kilkakrotnie w przeszłości był poddawany transformacjom, lecz od przeszło 64 lat nie zatracił swoich wyróżników: nazwy i niebiesko-białych barw – tłumaczy Malicki.

Do końca roku będziemy powoli odsłaniać kolejne szczegóły aktywności rocznicowych. A na przełomie roku 2021 i 2022 podsumujemy je i przedstawimy szczegółową listę obchodów z konkretnymi datami. Dotyczyć one będą nie tylko wydarzeń związanych z naszym domem, czyli stadionem przy Bułgarskiej, ale także innymi miejscami w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz