Sport

1 Mila już w ten weekend w Poznaniu

1mila w Poznaniu  Foto: materiały prasowe

Już w niedzielę, na stadionie POSiR Golęcin odbędą się I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę. Jest to pierwsza poznańska edycja imprezy. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i najmłodsi biegacze. Najważniejszy jest jednak fakt, że w 1 Mili startują przede wszystkim amatorzy.

Impreza skierowana jest do osób biegających rekreacyjnie, jednak biorący w niej udział będą mogli poczuć się, jak na profesjonalnych zawodach. Wszyscy sportowcy otrzymują własne koszulki, imienne numery startowe oraz zaproszenia na start w swojej serii. Dodatkowo widzowie oraz startujący będą mogli na żywo oglądać zawody na wielki telebimie, gdzie pokazywane będą również powtórki i fotofinisze. O oprawę dźwiękową zadba profesjonalny spiker sportowy.

Poznańska 1 Mila jest drugą odsłoną wydarzenia w tym roku. W warszawskiej edycji udział wzięli nie tylko sportowcy, ale również dziennikarze oraz artyści. Wśród startujących w wyścigu można było zobaczyć m.in. Taco Hemingwaya, Quebonafide, Joannę Jędrzejczyk, Michała Pola czy też Macieja Kurzajewskiego.

W stolicy Wielkopolski zawodnicy będą mogli zmierzyć się w takich dyscyplinach jak: bieg na dystansie 1609,34 m w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania, sztafety 4×400 m przeznaczone dla grupy biegowych znajomych lub przyjaciół, a także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100 m, 400 m i 800 m), przeznaczone dla najmłodszych sportowców od 3 do 15 lat.

Impreza potrwa prawie cały dzień. Pierwsze starty zaplanowano na godzinę 10, a zakończenie zawodów o godzinie 19. Projekt jest wspierany przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.1mila.pl/poznan

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz