POZnań

„Poznaj sąsiada” – Obcokrajowcy w Poznaniu

Projekt „Poznaj sąsiada” - Obcokrajowcy w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na placu Wolności otwarto wystawę „Poznaj sąsiada” – Obcokrajowcy w Poznaniu.

Projekt tego typu powinien mówić sam za siebie, niech te fotografie mówią o całej historii, o której chcieliśmy Wam opowiedzieć. – mówił podczas otwarcia Witold Horowski – konsul honorowy Ukrainy w Poznaniu.

Bohaterowie wystawy to obcokrajowcy, którzy wybrali Poznań i Wielkopolskę jako swoje miejsce do życia. Stepan Rudik fotografował ich w taki sposób, by pokazać nie tylko ich sylwetkę, ale również to “coś”, co różni zdjęcie od Fotografii. Młody artysta ukraiński jest znany ze swoich refleksyjnych fotoreportaży z Polski i całej Europy Wschodniej. Jego ambicją było pokazanie wielkopolskich obcokrajowców tak, by widz miał szansę dostrzec ich charakter, zawód, hobby, a czasem sposób, w jaki zakorzenili swoje życie w naszym mieście. Wystawa ma więc zarówno artystyczny, jak i społeczny wymiar.

Projekt był bardzo ciekawy. Sam jestem obcokrajowcem i wiem co oznacza życie poza ojczyzną. O każdym z bohaterów mógłbym zrobić tak naprawdę odrębny projekt. To bardzo ciekawi, silni i odważni ludzie. Łączy ich wszystkich miłość do Poznania, miłość do pracy i miłość do Polski – mówił Stepan Rudik, autor fotografii

Wystawę można oglądać na placu Wolności do 15 maja.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz