POZnań

Czy będziemy się kąpali nad Rusałką?

Plaża nad Rusałką  Foto: UMP

Zbliżają się wakacje i czas wypoczynku nad poznańskimi jeziorami. Jednym z ulubionych kąpielisk jest Rusałka. Niestety na kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu dzierżawca obiektów na plaży nad jeziorem wypowiedział umowę.

Plaża nad Rusałką_ Foto: UMPDzierżawca otrzymał od POSiRu wszystkie upoważnienia i zgody do inwestowania na tym terenie. Do 23 maja miał wykonać prace związane z przygotowaniem obiektu do sezonu. Jednym z zadań, które nie zostały wykonane, było skoszenie trawy na obiekcie.

Do tej pory nie odpowiedział też na negatywne opinie Policji Wodnej, POSiR oraz WOPR dotyczące budowy wake – toru dla nart wodnych w poprzek jeziora. Ze względów bezpieczeństwa instytucje te domagały się od dzierżawcy zmiany tej inwestycji – bezpieczny wake powinien być zamontowany wzdłuż akwenu.

Miasto prowadzi rozmowy z podmiotami, które potencjalnie mogą przejąć zarządzanie Rusałką. Konieczne są prace porządkowe m.in. modernizacja szamb przy restauracji, czy rozebranie starego budynku po dawnej wypożyczalni sprzętu do pływania. POSiR obiecał także skoszenie całą trawę na tym terenie.

POSiR przy współpracy z WOPRem i Urzędem Pracy rozpoczął także szkolenia ratowników, którzy dbać będą nad bezpieczeństwem poznaniaków wypoczywających m.in. na kąpielisku na Rusałce. Ratownicy, którzy pomyślnie przejdą szkolenie, znajdą pracę także na plażach na Malcie, Chwiałcęi w Krzyżownikach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz