POZnań

„Celebrity Splash!” w Termach Maltańskich

Mistrzostwa Europy Juniorów w Skokach do wody (skoki z wieży) - Termy Maltańskie   Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Mistrzostwa Europy Juniorów w Skokach do wody (skoki z wieży) - Termy Maltańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPremierowy odcinek programu „Celebrity Splash!” zostanie wyemitowany 7 marca o godzinie 20:00. Ten wielki hit realizowany w ponad 20 krajach tym razem dotarł do Polski. 24 uczestników zmierzy się ze sobą w ekstremalnie trudnej konkurencji skoków do wody, która będzie rozgrywana na terenie basenów sportowych Term Maltańskich. To będzie połączenie sportu i rozrywki, w którym stopień trudności niebezpiecznych skoków i powietrznych ewolucji, będzie rósł z kolejnymi etapami programu. Jak poradzą sobie z tą trudną konkurencją gwiazdy telewizji, aktorzy, sportowcy i wokaliści?

Powodów do obaw nie zabraknie, dla wielu już samo zetknięcie z wodą nie będzie miłym doświadczeniem, tym bardziej, że wokaliści, aktorzy i sportowcy występujący w show będą próbowali sprostać zadaniu wykonując skoki z trampolin i platform umieszonych na wysokościach – 3, 5, 7,5 i 10 metrów. Dla kogoś kto nigdy nie skakał do wody, już niewielka wysokość będzie nie lada wyznawaniem wymagającym odwagi i wielu godzin treningu, by sprostać technicznym wyzwaniom skoku i wykonać go jak najlepiej.

W czterech odcinkach eliminacyjnych wystąpi aż 24 uczestników, podzielonych na 6 osobowe zespoły. Z każdego z nich do dalszej rywalizacji przejdą 3 gwiazdy; dwie bezpośrednio po pierwszym skoku i jedna po dodatkowym skoku w dogrywce. Podobnie rywalizacja będzie przebiegać w dwóch odcinkach ćwierćfinałowych. W półfinale zobaczymy 6 gwiazd, z którego 4 wejdą do ostatniego odcinka finałowego. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowany w Poznaniu w spektakularnym kompleksie basenów Term Maltańskich, najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Europie. Uczestnicy show będą skakać z wież do basenu olimpijskiego, o głębokości 5 metrów.

Program będzie dużym wyzwaniem realizacyjnym, również ze względu na warunki panujące na basenie – niemal 60% wilgotności i temperaturę 37 stopni Celsjusza. Scenografia oparta na grze świateł, będzie bazowała na specjalnych lampach LED. Szczególnym zabezpieczeniom podlegać będą wszystkie kable które zostaną poprowadzone w 100 metrowych rynnach, a cały sprzęt będzie szczegółowo dezynfekowany. Show „Celebrity Splash!” będzie realizowane na żywo przez 12 kamer, w tym jedną kamerę podwodną obsługiwaną przez nurka, oraz specjalną „Fly – came”, która będzie poruszała się na dużej wysokości nad basenem pokazując szczególnie efektowne skoki z 7,5 i 10 metrów. W każdym odcinku widzowie zobaczą również pokazy skoków i pływania synchronicznego. Niezwykle efektowne i skomplikowane układy choreograficzne będą realizowane zarówno z poziomu wież, specjalnych podwieszanych platform, jak i 10 metrowej przezroczystej sceny z pleksi wchodzącej w głąb tafli wody.

W programie zobaczymy: bokserskiego mistrza Europy Przemysława Saletę, byłego mistrza zapasów Andrzeja Suprona, Ilonę Felicjańską, aktorów Przemysława Cypryańskiego, Andrzeja Młynarczyka, Roberta Moskwę i Włodzimierza Matuszaka, aktorki Elżbietę Jędrzejewską, Julię Wróblewską, Monikę Mrozowską i Misheel Jargalsaikhan, showmana Bilguuna Ariunbaatara, dziennikarza Macieja Dowbora, wokalistę i lidera zespołu Weekend Radosława Liszewskiego, wokalistkęi blogerkę Saszan, Miss Polonię 2010 – Rozalię Mancewicz, byłego piłkarza Piotra Świerczewskiego, dziennikarkę Odetę Moro, tancerkę i modelkę Dorotę Czaję, kucharza „TOP Chef” Dariusza Kuźniaka, karatekę Tomasza Puzona, paraolimpijczyka Andrzeja Szczęsnego, modelkę Olę Ciupę, oraz najpopularniejszego rolnika w Polsce – Adama Kraśko.

Zmagania gwiazd oceni trójka wyjątkowych jurorów: Otylia Jędrzejczak, Tomasz Zimoch oraz Danuta Stenka. Program poprowadzi męski duet: dziennikarz i pasjonat sportu Łukasz Grass oraz urodzony showman Krzysztof „Jankes” Jankowski, prezenter radia Eska.

Zwycięzca programu, o którym zdecydują zarówno oceny jurorów jak i smsowe głosy widzów otrzyma 100 tys. złotych, z których połowę przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Dla Telewizji POLSAT, show produkuje firma Rochstar, na podstawie holenderskiego oryginału „Celebrity Splash!” na licencji Warnera.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz