Czerwonak

Zmiany w Owińskach

Ośrodek w Owińskach  Foto:

Bartłomiej Maternicki zastąpił na stanowisku dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach zmarłą niedawno Marię Tomaszewską. Będzie on kierował placówką na pewno do końca sierpnia przyszłego roku, a więc do czasu przeprowadzenia konkursu na nowego szefa.

Ośrodek nie zejdzie ze szlaku, który wytyczyła dyrektor Maria Tomaszewska – deklaruje Bartłomiej Maternicki – mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale prawdą jest też, że zdarzają się ludzie wyjątkowi, onieśmielająco mądrzy, którzy wpływają na bieg zdarzeń i kształtują historię, mieliśmy ogromne szczęście, mogąc współpracować właśnie z taką osobą.

Bartłomiej Maternicki, jest nauczycielem mianowanym związany z ośrodkiem od 1995 roku. Ma duże doświadczenie zawodowe w pracy z osobami z dysfunkcją wzroku. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz tyflopedagogiczne, a także w zakresie zarządzania oświatą. W ośrodku na stanowisku nauczyciela zawodu pracował 18 lat. Od 2012 roku pełnił funkcję wicedyrektora ds. szkół ponadgimnazjalnych, a od 2018 roku, po wprowadzeniu reformy oświaty, wicedyrektora ds. szkół ponadpodstawowych.

Ośrodek w Owińskach to jedna z najważniejszych instytucji szkolno-wychowawczych dla dzieci niewidomych w Polsce. Starosta poznański ma teraz czas na zorganizowanie konkursu na dyrektora Ośrodka , który zaplanowano na 31 sierpnia 2021 roku.

Dzięki takiemu rozwiązaniu placówka, w czasie pandemii, nie pozostaje bez nadzoru i może dalej prowadzić swoją działalność – wyjaśnia Jan Grabkowski, starosta poznański – tym bardziej, że w naszym ośrodku działają między innymi szkoła podstawowa jak i klasy maturalne.

Placówka w Owińskach może pochwalić się jedynymi w kraju i Europie Parkiem Orientacji Przestrzennej oraz Muzeum Tyfologicznym. Dzięki pieniądzom z budżetu powiatu poznańskiego i Unii Europejskiej, ośrodek w minionych latach przeszedł gruntowną rewitalizację i remont.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz