Aglomeracja

Wielkopolska: zakażenia w poniedziałek

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Rano potwierdzono kolejnych 12 przypadków zakażeń w Wielkpolsce. Jednocześnie poinformowano o śmierci  z powodu Covid-19 jednej osoby z powiatu krotoszyńskiego.

Spośród tych osób tylko 5 przebywa pod opieką lekarzy w szpitalach w Poznaniu, Koninie i Kaliszu w tym dwoje dzieci. Jedno z powiatu kaliskiego przebywa w szpitalu w Warszawie, a chłopiec z powiatu złotowskiego w poznańskim szpitalu.  Pozostałe osoby są poddane kwarantannie w domu.

Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Krotoszynie z powodu Covid-19, zmarła 40-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego – poinformował Tomasz Stube z Urzędu Wojwódzkiego – w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 287 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 15 osób zmarło.

AKTUALIZACJA (17:45)W Wielkopolsce mamy 42 kolejne, nowe przypadki zakażeń koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Są to osoby w wieku od 26 do 91 lat. Wśród tych przypadków jest też jedno dziecko, dziewczynka z powiatu konińskiego, która przebywa w szpitalu w Koninie.

Na terenie województwa wielkopolskiego w tej chwili z powodu podejrzenia koronawirusem objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 5.294 osób, hospitalizowanych jest ogółem 133 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie są 11.556 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz