smaczneGO

Walentynkowa kolacja, jak ją przygotować

Restauracja  Nifty no 20_Puro Hotel  Foto: Jakub Pindych / PLOT

Aż 500 par z całej Polski wygrało walentynkowe boxy, ze składnikami, które umożliwią przygotowanie walentynkowej kolacji dla dwojga. Risotto z truflami oraz czekoladowe praliny przygotowane ze składników, które dostarczyła Grupa Amica. To ciekawy pomysł na wspólny walentynkowy wieczór. Jak przygotować te dania opowiedzą szefowie kuchni: Adriannna Krzeszowska i Kacper Sobkiewicz. Walentynkowe warsztaty odbędą się 11 lutego o godzinie 18:00 w formie transmisji online na profilu Facebook Amica. Dołączyć może każdy. Wydarzenie będzie miało swoją kontynuację w postaci konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.

W konkursie facebookowym na profilu Amica, który trwał od 2 do 7 lutego aż 500 par z całej Polski mogło wygrać walentynkowe boxy, zawierające składniki do przygotowania dwóch dań, które mogą uświetnić walentynkowy wieczór. O przygotowanie paczek firma poprosiła poznańskie restauracje, które teraz z powodu pandemii walczą o przetrwanie. Nie mogą przyjmować gości, ale mogą działać inaczej.

Dlatego walentynkowa akcja ma także wymiar CSR. Produkty niezbędne do ugotowania romantycznej kolacji zorganizowały i zapakowały dwie poznańskie restauracje. Wiemy, że branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii, dlatego staramy się ją wesprzeć poprzez włączanie do naszych działań – mówi Paweł Rydz, dyrektor marketingu w Grupie Amica.

Produkty znajdujące się w pudełkach będzie można wykorzystać podczas transmisji online, która odbędzie się 11 lutego. Wtedy wraz z szefami kuchni – Adrianną Krzeszowską oraz Kacprem Sobkiewiczem – krok po kroku będzie można zobaczyć i nauczyć się jak przygotować romantyczną kolację.

Walentynkowy live jest częścią projektu, który trwa już od kilku miesięcy. Na profilu regularnie odbywają się transmisje na żywo, które pokazują, jak przygotować okazjonalne potrawy, np. dania z dyni na Halloween, „magiczne” potrawy na Andrzejki, dania na Boże Narodzenie czy przysmaki w stylu zero waste. Wszystkie dotychczasowe transmisje można także obejrzeć na platformie Youtube.

Walentynkowa akcja będzie miała swoją kontynuację w postaci konkursu. Wszyscy chętni, nie tylko osoby które uczestniczyły w gotowaniu z Adrianną Krzeszowską i Kacprem Sobkiewiczem, którzy wyślą zdjęcia swoich walentynkowych kolacji, będą mogli wygrać sprzęt AGD ufundowany przez markę Amica.

Użyte w artykule zdjęcia: Jakub Pindych / PLOT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz