Łazarz Wilda

Strefa Płatnego Parkowanie wkrótce na Wildzie i Łazarzu

Wizualizacja ul. Umińskiego po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie  Foto: UMP

Parkowanie na ulicach Łazarza i Wildy będzie płatne od lutego przyszłego roku. Prace przy powiększeniu Strefy Płatnego Parkowania już trwają. Pierwsza godzina kosztować nas będzie 3,50 zł.

W obu dzielnicach, które zostaną objęte większą SPP, zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na ponad 100 ulicach. Zamontowanych tutaj zostanie prawie 369 parkomatów. Większość z nich stanie na ulicach jeszcze w tym roku, ale opłaty za parkowanie będą pobierane dopiero od 1 lutego 2021 roku. Będą one nieco inne od tych, które już znamy.

Nowością będzie przede wszystkim konieczność podania numeru rejestracyjnego pojazdu przy dokonywaniu płatności w parkomacie – informuje poznański Urząd Miasta – dzięki temu nie będzie wątpliwości, czy opłata za parkowanie została uiszczona i za jaki samochód. 

Za postój będziemy mogli zapłacić nie tylko monetami czy kartą płatniczą, ale również za pomocą Blika. Będziemy także mogli uregulować opłatę dodatkową za nieopłacony postój w strefie czy przedłużyć ważność wykupionego biletu postojowego w każdym parkomacie, poprzez wpisanie w parkomacie numeru rejestracyjnego pojazdu lub poprzez zeskanowanie kodu QR z biletu, którego ważność ma zostać przedłużona. Nadal także będziemy mieli możliwość płacenia za pomocą aplikacji mobilnych.

Podczas prac przy poszerzaniu SPP zostanie zmienione oznakowanie na jezdniach, zamontowanych będzie około 6.000 znaków drogowych i 570 stojaków rowerowych. Wykonawca prac zamontuje także ponad 380 osłon chroniących drzewa przed uszkodzeniem.

Prace są już realizowane na ulicy Żelazka, Drodze Dębińskiej i Dolnej Wildzie, gdzie montowane są słupki znaków drogowych oraz przygotowywane miejsca pod montaż parkomatów. Kolejnym etapem będzie usunięcie obecnego oznakowania poziomego i pionowego oraz wykonanie nowego.

Za parkowanie w SPP na Wildzie i Łazarzu zapłacimy 3,5 zł za pierwszą godzinę, 4,20 zł za druga i 4,9 zł za trzecią. Płatne parkowanie będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Mieszkańcy Wildy i Łazarza, płacący podatki na rzecz miasta, będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji na zakup identyfikatora mieszkańca SPP. To koszt 120,00 złotych za rok.Ta promocyjna stawka obowiązywać będzie do 31 sierpnia 2021 roku.

Wizualizacja ul. Małeckiego po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu Foto: UMP
Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz