Łazarz

Tymczasowy parking dla mieszkańców Łazarza

Tymczasowy parking dla mieszkańców Łazarza  Foto: materiały prasowe / ZDM

Od piątku, 18 grudnia, mieszkańcy Łazarza będą mogli korzystać z miejsc dla samochodów przy Arenie. To tymczasowy parking wyznaczony na czas wdrażania strefy płatnego parkowania, czyli do 31 stycznia 2021 roku.

Od połowy września na łazarskich ulicach trwa wdrażanie SPP. Wykonywane jest nowe oznakowanie poziome, montowane są znaki drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Zgodnie z nową organizacją ruchu wyznaczane są również miejsca postojowe. 

Wprowadzanie tylu zmian wiąże się z koniecznością czasowego opróżnienia ulic z parkujących na nich samochodów, tak aby można bez przeszkód wykonać zlecone prace. Kierowcy nie mają dostępu do danej ulicy przez parę dni. Jeśli nie przeparkują samochodu, muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu i kosztami.

Aby ułatwić mieszkańcom Łazarza funkcjonowanie podczas wdrażania strefy i umożliwić im pozostawianie auta w miejscu nie objętym pracami, wyznaczony zostanie parking tymczasowy. Będzie zlokalizowany na utwardzonym terenie przy Arenie. Mieszkańcy Łazarza dostaną do dyspozycji około 70 miejsc.

Wjazd i wyjazd wyznaczony zostanie od strony ul. Wyspiańskiego, a parkowanie będzie się odbywało na odgrodzonym terenie przy samej Arenie. Parking będzie funkcjonował od 18 grudnia do 31 stycznia przyszłego roku. Nie utrudni mieszkańcom korzystania z okolicznych terenów.

Na taką lokalizację zgodzili się osiedlowi radni zaznaczając jednak, że teren wokół Areny to ważne miejsce rekreacji dla mieszkańców Łazarza, które może być przeznaczone na parking tylko w tej wyjątkowej sytuacji związanej z wdrażaniem strefy.

ZDM planuje wyznaczyć podobny tymczasowy parking również na Wildzie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz