Wilda

Spacer z Opowieściami Miejskimi

Opowieści Miejskie - Wilda  Foto: Opowieści Miejskie

Nieformalna Grupa Prekariat, która od września tego roku realizuje na Wildzie projekt społeczny pt. “Opowieści Miejskie” dofinansowane z Budżetu Miasta Poznania przygotowała spacer po Wildzie śladami opowieści jej mieszkańców.

Podczas trzech miesięcy odbyły się spotkania z mieszkańcami Wildy. Były także warsztaty z różnymi grupami wiekowymi dotyczącymi życia codziennego w tej dzielnicy. Efektem tych działań jest powstanie interaktywnej mapy, która zamiast zabytków, placów i instytucji prezentuje Wildę oczami jej mieszkańców.

Rozmawialiśmy z mieszkańcami. Chcieliśmy poznać zabawne historie i anegdoty związane z różnymi lokalizacjami na Wildzie, które posłużyły do wyznaczenia i stworzenia społecznej trasy turystycznej – wyjaśniają organizatorzy.

Zapraszamy na wspólny spacer po Wildzie, śladami opowieści jej mieszkańców. Różne punkty Wildy zostały oznaczone tabliczkami z kodami QR. Po ich zeskanowaniu ujawnią się przed odkrywcami opowiedziane przez mieszkańców historie związane z tymi miejscami.

Wyruszamy spod Restauracji START (Róg Padzista/Różana) w sobotę 01.12.2018 o godzinie 11:00.

Spotkajmy się i wybierzmy razem na spacer wspólnie odkrywając tajemnice ulic mijanych na co dzień!

Użyte w artykule zdjęcia: Opowieści Miejskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz