Dębiec POZnań Wilda

Dębiecka świąteczna paczka!

Żorawinka  Foto: fb żurawinka

Właśnie rozpoczęła się akcja charytatywna „Dębiecka Paczka”, czyli zbiórka dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „Żurawinka”. Stowarzyszenie w tym roku obchodziło jubileusz 25-lecia działalności i ma pod swoimi skrzydłami 67 podopiecznych.

Wystarczy, do punktu zbiórki przynieść słodycze, maskotki, ozdoby świąteczne lub środki czystości, resztą zajmą się elfy – przygotują paczki i zostawią je pod choinką w ośrodku. Zbiórka trwa do 17 grudnia

Dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami czekają na pomoc sąsiadów z Dębca, którzy mogą umilić i osłodzić im święta. Potrzebne są słodycze, ozdoby bożonarodzeniowe i środki czystości do wykorzystania w Dziennym Ośrodku Terapeutycznym, działającym przy ul. Żurawinowej.

Nie muszą być to drogie rzeczy. Liczy się gest. Prosimy o drobiazgi, które na pewno pomogą i sprawią naszym podopiecznym wiele radości – mówi Anna J. Nowak, prezes stowarzyszenia „Żurawinka”. – Ich rodziny przeznaczają dużo pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Do tego dochodzą koszty codziennego życia, opłaty za rachunki, a okres przedświąteczny wiąże się z dodatkowymi wydatkami, dlatego pomoc przyda się szczególnie teraz.

Mieszkańcy Dębca mogą pomóc przynosząc produkty spożywcze z dłuższym terminem ważności. Dzieci i młodzież z pewnością ucieszą się także z maskotek, kosmetyków, artykułów plastycznych, książek lub gier planszowych. Mile widziane są również produkty takie jak bakalie, kruche ciasteczka, owoce w puszkach woda mineralna, herbata, kawa i cukier. – Urządzamy kawowy kącik relaksu dla rodziców, których dzieci korzystają z kilkugodzinnej rehabilitacji, dlatego bardzo chętnie przyjmiemy używane meble w dobrym stanie – dodaje prezeska Anna J. Nowak.

Potrzebne rzeczy można przynosić do biura sprzedaży Red Park przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 382 do 17 grudnia (do południa). Biuro jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00. Wszystkie bożonarodzeniowe paczki podopieczni ośrodka znajdą później pod choinką.

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Lulko / materiały prasowe dewelopera, fb żurawinka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz