PP: Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Finał Pucharu Polski Stadion Narodowy  Foto: lepszyPoznan.pl / Piotr Rychter

Finał Pucharu Polski Stadion Narodowy Foto: lepszyPoznan.pl / Piotr RychterPo czterech latach przerwy Kolejorz ponownie zmierzy się w finale Pucharu Polski z Legią Warszawa. W 2011 roku finał Pucharu Polski był również wielkim wydarzeniem. Z triumfu cieszyli się legioniści, którzy lepiej egzekwowali rzuty karne. Tym razem zmierzy się mistrz z wicemistrzem, pierwsza z drugą ekipa obecnych rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.

Patrząc statystycznie na ostatnie nasze mecze, kibice, mimo ogromnej stawki, mogą spodziewać się ofensywnej gry i kilku bramek. Myślę, że jutro rzutów karnych nie będzie – mówił podczas konferencji prasowej Maciej Skorża, trener biało-niebieskich.

Wiadomo, że na boisku nie zobaczymy Gergo Lovrencsics’a. Po szczegółowych badaniach okazało się, że Węgier ma uszkodzoną łękotkę i w najbliższych dniach przejdzie zabieg artroskopii.

Zapraszamy na transmisję minuta po minucie wprost ze Stadionu Narodowego w Warszawie. Start relacji o godzinie 16:00.

1 - 2

Legia Warszawa

• 18:12 Legia świętuje zdobycie Pucharu Polski, a my dziękujemy za transmisję. Zapraszamy na kolejne sportowe zmagania na lepszyPOZNAN.pl
  • 18:07 Na trybunie Legii zawisł transparent Wiwat maj, 2 maj, dla kiboli błogi raj!""
  • Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, w drugiej Lech nie potrafił stworzyć żadnej sytuacji bramkowej. W tym momencie otrzymuje medale za zdobycie drugiego miejsca w Pucharze Polski
  • 18:01 Trwają przygotowania do ceremenii wręczenia pucharu
  • 17:58 Gramy o mistrza, Kolejorz gramy o mistrza krzyczą kibice Kolejorza
  • 90+5 Zakończył się mecz, Legia wygrała 1:2. Zawodnicy Legii cieszą się na boisku, alechici ze spuszczonymi głowami idą w kierunku sektora kibiców.
  • 90+4 Była szansa, ale Dariusz Formella trafia ponad poprzeczką bramki Legii
  • 90+1 Kibice Legii już skandują "Puchar jest nasz", mecz jeszcz trwa, ale Lech nie potrafi stworzyć żadnego zagrożenia. Keita miał szanse wyprowadzić kontratak, ale przekazując piłkę posłał ją poza boisko.
  • 90' Druga połowa spotkania została przedłużona o 5 minut
  • 88' Legia: Michał Zyro schodzi , a na boisko Jakub Kosecki
  • 87' Brzyski po zderzeniu się z Douglasem leży na boisku. Po dłuższej chwili drugą żółtą kartkę, a wkonsekwensji czerwoną otrzymuje zawodnik Kolejorza. Lech gra w dziesiątkę
  • 86' Keita piętą wycofał piłkę do wbiegającego w pole karne Hamalainena, a ten zdobył dla Lecha jedynie rożnego. niestety bramka po wznowieniu gry nie padła.
  • 79' Legia; Ondrej Duda schodzi , a na boisko wchodzi Michał Masłowski
  • 79' Lech: Szymon Pawłowski schodzi, a na boisko wchodzi Muchamed Keita
  • 76' W Lechu szykuje się kolejna zmiana, na wstrzymanie gry czeka Muhamed Keita
  • 74' Na bramkę legii próbował strzelać Pawłowski. piłka minęła słupek bramki Kuciaka o kilka metrów.
  • 71' Lech:Formella szykuje się do zmiany, przed chwilą Maciej Skorżą przekazał mu kilka słóœ. Z boiska schodzi Zaur Sadajew
  • 69' Przed szansą strzelenie bramki staną Kamińśki, na szczęście nie trafił, bo inaczej Lech przegrywałby 1:3
  • 68' Lech: Linetty schodzi, a na boisko wchodzi Darko Jevtic
  • 65' Michał Kucharczyk za próbę wymuszenia karnego
  • 64' Hamalainen podaje Pawłowskiemu, ten wychodzi do środka pola karnego, przekazuje piłkę Kownackiemu, który nie wykożystał swojej szansy
  • 61' Legioniści w natarciu, kolejny rzut rożny. Znów myli się Gostomski, na szćżęscie piłkę przejmuje Sadajew, który oddala się z pola karnego biało-niebieskich
  • 60' ondrej Duda próbował zaskoczyć Gostomskiego, na szczęście ten pewnie chwyta futbolówkę
  • 57' To znów mogło kosztować Lecha bramkę Arajuri zostawił piłkę Legioniście. Na szczęście ten chybił
  • 55' Linetty broniąc bramki posłał piłkę na rożny. Po wznowieniu gry Gostomski popoełnia bład i Saganowski zdobywa prowadzenie dla Legii. Jest 1:2
  • 53' Pawłowski dośrodkowywał piłkę ze środka boiska, obrońcy Legii pomylili się i dali możliwość Linettemu na oddanie strzału, niestety Karol przestrzelił bramkę bronion a przez Kuciaka
  • 52' Kartonik dla Barrego Douglasa
  • 50' Kibice Kolejorza nie zachowują się najlepiej. Na murawę trafiła już kolejna raca. Na szczęście stewardzi działają szybko.
  • 47' Ondrej Duda o nogi Trałki wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Lecha. Na szczęście piłka opuściła boisko i do gry wprowadza ją Gostomski
  • 46' Rozpoczyna się druga połowa meczu
  • 45+1 zakołczyła się pierwsza połowa spotkania Lech remisuje z Legią Warszawa 1:1
  • 45' Sędzia doliczył jeszcze 1 minutę
  • 44' Żółty kartonik dla Trałki
  • 43' Jakie szczęście miał teraz Lech, piłka cudem odbiła się od nóg Gostomskiego
  • 41' Z rogu boiska piłkę wprowadzają Legioniści, kiedy przelatywała w okolicach bramki dotknął ją Gostomski. Piłka trafiła na aut. Strzał oddany po wznowieniu gry na szczęściebył wysoko panad bramką Kolejorza
  • 37' Barry Douglas wykonuje rzut, teraz piłkę wprowadzamy z drugiego narożnika. Znów zamiesznie na polu karnym i Lech ma trzeciego z rzędu rożnego. Niestety rzaden nie wykorzystany
  • 36' Legia: Guilherme schodzi, a na boisku witamy Michała Żyrę
  • 35' Hamalainen przez całą szerokść boiska podał do Kędziory. Ten przekazał ją Zaurowi Sadajewow, który z dystansu próbował przełamać Kuciaka
  • 33' Kownacki niewiel pomylił się dośrodkowując Sadajewowi piłkę, niestety piłka opuściła boisko. Do gry będzie ją wporwadzał bramkarz Legii
  • 29' Zamieszanie pod bramką Lecha, piłka po główce Tomasza Jodłowca wtoczyła się do bramki. Mamy remis 1:1
  • 28' Zaur Sadajew prowdził piłkę , podał ją Pawłowskiemu, który sprzed pola karnego mocno przestrzelił nad bramką Legii
  • 25' Kolejny róg dla Lecha, piłkę wprowadza Barry Douglas. nic z tego.
  • 24' co za bład Gostomskiego, wyszedł daleko poza pole karne, żeby wybić piłkę przed Saganowskim, pomylił się i piłka zaczęła lecieć w kierunki pustej bramki kolejorza
  • 21' Och, jak myli się Sadajew będąc sam na sam z bramkarzem Legii
  • 20' Brzyski faulował Kownackiego, Barry Douglas dośrodkowuje na pole karne. Do swojej siatki gółówką trafia Tomasz Jodłowiec. Lech prowadzi 1:0
  • 17' Rzut rożny dla Kolejorza, niestety nie wykorzystany
  • 16' Zaur Sadajew zatańczył z piłką w polu karnym, udało mu się wywalczyć rzut z autu
  • 12' Dawid Kownacjki nie wykorzystał szansy po dośrodkowaniu Zaura Sadajewa, szkoda, bo mogło być 1:0
  • 11' Niewiele myli się Barry Douglas wykonując rzut wolny
  • 10' Ondrej Duda za przeszkadzanie podczas wykonywania rzutu wolnego
  • 9' Legioniści na chwilę zamknęli Lecha na swojej połowie. Lechici rozpoczęli kontratak i tuż przed polem karnym faulowany był Linetty
  • 5' Dawid Kownacki dośrodkowywał, ale pomylił się o kilk ametrów i od bramki rozpoczyna Legia Warszawa
  • 3' Ciekawie mogła się zakończyć ostatnia akcja, kiedy Sadajew dośrodkował piłkę na pole karne Legii. Niestety Dusan Kuciak wybi piłkę poza pole karne
  • 1' Na boisku spokojnie, na razie piłkarze badają swoje możliwości.
  • 0' Sędzia Daniel Stefański rozpoczął finał Pucharu Polski - Kolejarz w tradycyjnych biało-niebieskich strojach, Legia Warszawa w biało-czarnych.
  • 15:57 Ze względu na rangę spotkania przed meczem odegrano Mazurka Dąbrowskiego
  • 15:55 Piłkarze obu zespołów wchodzą na murawę
  • 15:45 Zgromadzeni na Stadionie Narodowym kibice poznają składy drużyn.
  • 15:42 Dobiega końca rozgrzewka zawodników na murawie, W drodze do szatni zawodnicy przechodzą obok ustawionego przed tunlem pucharu.
  • 15:30 Legia Warszawa w drodze do finału zmierzyła się z Miedzią Legnica, Pogonią Szczecin, Śląskiem Wrocław i Podbeskidziem Bielsko-Biała
  • 15:28 Lech Poznań w drodze do finału pokonał Wisłę Kraków, Jagiellonię Białystok, Znicz Pruszków, Błękitnych Stargard Szczeciński
  • 15:20 Na stadion wchodzą piłkarze zespołu Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy odpadli w 1/2 finału PP. Piłkarze pozdrpowili obecnych kibiców, i udali się na swoje miejsca na widowni.
  • 15:17 Zawodnicy obu drużyn przystąpili do rozgrzewki. Kibice obu zespołów rozgrzewają już swój doping.
  • 15:08 Powoli stadion zapełnia się kibicami. Po stronie Kolejorza trwają przygotowania do oprawy. Przed chwilą schowała się kbicowska koszulka. Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze obu drużyn.
  • 14:46 Właśnie pojawiły się składy na dzisiejszy finał Pucharu Polski

Gostomski, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Linetty, Trałka (kapitan), Kownacki, Hamalainen, Pawłowski, Sadaev
rezerwa: Burić, Kadar, Jevtić, Henriquez, Formella, Keita, Djoum
trener: Maciej Skorża

Kuciak, Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski, Jodłowiec, Vrdoljak (kapitan), Guilherme, Kucharczyk, Duda, Saganowski
rezerwa: Malarz, Lewczuk, Bereszyński, Kosecki, Żyro, Masłowski, Ryczkowski
trener: Henning Berg

Sędzia: Daniel Stefański

Widzów: 45322