To jednak Legia zdobyła Puchar Polski

Finał Pucharu Polski - Lech Poznań - Legia Warszawa (1:2) 03.05.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Puchar Polski pozostawił pewien niedosyt. Pierwsza połowa w całości była kontrolowana przez Lecha, dopiero coś w drugiej połowie spowodowało, że Kolejarz odpuścił walkę, i przekazał inicjatywę zdeterminowanej Legii. Po 90. minutach Legia pokonała Lecha 2:1

Maciej Skorża, po meczu powiedział – Mam ogromy niedosyt po meczu w którym nie byliśmy słabszą drużyną. Po pierwszej połowie, w której nadawaliśmy ton spotkania oddaliśmy Legii inicjatywę. W drugiej połowie mieliśmy problem w konstruowaniu akcji. Darko robił co mógł, ale widać że jeszcze nie doszedł do pełni sił.Na pewno jet to czarny dzień dla nas. Wydawalo się, że po tej pierwszej połowie będziemy w stanie grać tak całe 90 minut. Jak opadną emocję będę doszukiwał się pozytywów. Ten mecz, to ogromne doświadczenie dla młodych zawodników Lecha.

Za tydzień kolejne spotkanie z Legią – zoabczymy kto wystąpi. Po tym meczu mamy kilka urazow. Na pewno wymiar mentalny będzie ważny. Musimy popracować z drużyna w szatrni. Póki co zawodnicy bardzo mocno przeżywają dzisiejszą porażkę. – dodał na zakończenie selekcjoner biało-niebieskich.

Zmierzyły się dwa najlepsze kluby w tym kraju. Nie graliśmy zbyt dobrze w pierwszej połowie, ale w drugiej się poprawiliśmy. Dzisiaj będziemy świętować, ale w poniedziałek wracamy do przygotowań do kolejnego spotkania. Zawodnicy pokazali odpowiednią postawę, nie załamali się po stracie pierwszego gola i wygrali całe spotkanie. – powiedział Henning Berg, terener Legii Warszawa.