smaczneGO

Poznańska kuchnia według Roberta Makłowicza

Poznańska kuchnia wg. Roberta Makłowicza  Foto: YouTube

Robert Makłowicz odwiedził niedawno Poznań by nakręcić tutaj trzy odcinki programu poświęcone poznańskiej, tradycyjnej kuchni.

W sobotę (31.10) został opublikowany w sieci pierwszy odcinek. Ta kulinarna podróż rozpoczyna się od spojrzenia na Poznań z perspektywy historii i kulinarnych tradycji.

Zobaczymy same poznańskie jedzeniowe klasyki, a więc zrazy z szagówkami i buraczkami, kaczkę z modrą kapusta i pyzami, szneki z glancem, rogale, brzdąca, oraz dużo, dużo więcej – zapowiada Robert Makłowicz.

Zdjęcia z udziałem Roberta Makłowicza trwały w Poznaniu 3 dni. Przybył do stolicy Wielkopolski i pracował tutaj nad odcinkami na zaproszenie Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT). 

Wtedy jeszcze mogliśmy sami odwiedzać restauracje. Od tego czasu wiele się zmieniło, a poznańskie (i nie tylko) specjały woele lokali oferuje na wynos.

Jeśli zgłodniejecie podczas oglądania to pamiętajcie, że mimo wielu ograniczeń doskonałe jedzenie można czas zamawiać na dowóz i z odbiorem własnym, do czego gorąco zachęcamy! – podkreśla Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Użyte w artykule zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz