BizNews

Kampery z Antoninka wyruszyły w świat

caddy california  Foto: materiały prasowe

Pierwsze egzemplarze kompaktowego kampera volkswagena caddy california wyjechały już z fabryki w Antoninku.

W ubiegłym roku zakończyliśmy z sukcesem rozbudowę zakładów Volkswagen Poznań i od tego momentu konsekwentnie wdrażamy do produkcji kolejne wersje nowego caddy 5 – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Model ten powstał na bazie najnowszego caddy piątej generacji i jest następcą caddy beach. Samochód od początku do końca powstaje w Polsce. Budowa samego pojazdu odbywa się w fabryce w Poznaniu, natomiast montaż jego kempingowego wyposażenia w zakładzie Zabudów Specjalnych w Swarzędzu.

W nowym modelu znajdziemy między innymi nowe rozkładane łóżko o wymiarach 198 x 107 cm. Opcjonalnie można zamówić mini kuchnię, która zostanie umieszczona z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej, pod łóżkiem.

Pierwsze egzemplarze Caddy California już wkrótce trafią do punktów dealerskich nie tylko w Polsce, ale w całej Europie – podkreśla Rafał Adamowicz, kierownik Zakładu Zabudów Specjalnych w Swarzędzu.

W nowym caddy california zastosowano nowe turbo diesle TDI. Na początku silniki TDI będą dostępne w dwóch wersjach mocy: 55 kW (75 KM) i 90 kW (122 KM). Ten kompaktowy kamper dostępny będzie również z napędem na wszystkie koła.

caddy california Foto: VWP K.K.
caddy california Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, VWP K.K.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz