Aglomeracja

Wielkopolska: 5 osób zmarło w niedzielę z powodu Covid-19

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN/tab

Dzisiaj tylko u dwóch osób w naszym województwie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Niestety w dwóch wielkopolskich szpitalach zmarło pięcioro pacjentów.

W szpitalu przy ul Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 56-letni mieszkaniec Poznania, 92-letnia kobieta z Kalisza i 86-letnia kobieta, mieszkanka powiatu pleszewskiego. W szpitalu w Wolicy zmarły 93-letnia mieszkanka Kalisza oraz 76-letnia kobiet z powiatu kaliskiego.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 61-letniego mężczyzny z powiatu ostrowskiego, który został przyjęty do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Poznaniu, oraz u 38-letniej kobiety z powiatu rawickiego, która przebywa w izolacji domowej.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 10.05.2020 r. z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem hospitalizowanych jest ogółem 319 osób, poddane izolacji lub kwarantannie są 11.084 osoby, objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 326 osób, a wyleczonych jest 520 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN/tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz