Zwycięstwo uciekło poznańskim koszykarzom!

Biofarm Basket Poznań - Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:55 - Poz  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Biofarm Basket Poznań musiał uznać wyższość KS Księżaka Łowicz w dziewiątej kolejce 1 Ligi koszykówki mężczyzn. BBP prowadził dziewięcioma punktami, lecz kontratak łowiczan był zbyt mocny. Biofarm Basket Poznań – KS Księżak Łowicz, 81:85.

Od samego początku było wiadomo, że spotkanie nie będzie dla Basketu łatwe. Do gry z powodów zdrowotnych nie przystąpili zarówno kapitan poznaniaków, Marcin Flieger, jak i kluczowy rozgrywający, Marcin Tomaszewski. Pod ich nieobecność Basket nie okazał się jednak bezradny.

Na szybkie tempo akcji w wykonaniu zawodników Księżaka, Biofarm niemal zawsze miał ripostę. Pierwsze dwie kwarty były niezwykle wyrównane, ale w mecz zauważalnie lepiej weszli goście, którzy skuteczniej zdobywali punkty w rzutach z dystansu. Pięciopunktowa przewaga Księżaka wywalczona w pierwszej kwarcie (20:25) została utrzymana w drugiej (23:23). Po wyjściu z szatni, zawodnicy trenera Klozińskiego wreszcie odrobili stratę. W centrum uwagi były nie tylko coraz bardziej rezolutne rozegrania Basketu, ale i decyzje sędziowskie.

Zatrzymanie czasu na 0,2 sekundy do końca kwarty przerodziło się niemal w bójkę. Decyzje ostatecznie były na korzyść Basketu, który przedostatnią część gry zamknął na prowadzeniu 70:64. Do czwartej kwarty, wypełniona po brzegi Hala CityZen przystąpiła z prawdopodobnie najgłośniejszym dopingiem, jaki w tym sezonie dało się usłyszeć w hali przy Drodze Dębińskiej.

Drużyny postawiły na szybką, agresywną grę, w której punkty padały co chwila. Pierwszym, który zaliczył przestój, był Księżak. Łowiczan zauważalnie pochłonęły emocje, i goście nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego kontrataku. Słabszy moment Basketu przyszedł w ostatnich 3 minutach. Skuteczniejszy pod koszem Księżak odebrał gospodarzom prowadzenie na 60 sekund przed końcem meczu. Odpowiedź Basketu jednak nie nadeszła.

Biofarm Basket, który po wycofaniu się Polfarmexu Kutno, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli potrzebował zwycięstwa jak nigdy wcześniej. I choć gra poznańskiej drużyny mogła się podobać (zwłaszcza biorąc pod uwagę nieobecność Fliegera i Tomaszewskiego), do optymizmu w Stolicy Wielkopolski nadal daleko. Biofarm Basket Poznań – KS Księżak Łowicz, 81:85.

Następne ligowe starcie Biofarm Basket Poznań stoczy na wyjeździe z drużyną Energa Kotwica Kołobrzeg. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 17 listopada w Kołobrzegu w ramach 10. kolejki 1 Ligi koszykówki mężczyzn.