Sport

Box Logistics Waterpolo Poznań podejmuje mistrzów Polski

KS Waterpolo Poznań – OCMER ŁSTW Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W drugiej kolejce sezonu Ekstraklasy piłkarze wodni Box Logistics Waterpolo Poznań zagrają u siebie z ŁSTW Ocmer Łódź.

W najbliższy weekend w Termach Maltańskich poznańscy zawodnicy walczyć będą o zapisanie na swoim koncie pierwszych punktów w tym sezonie. Po dwóch porażkach w Bytomiu zagrają oni z kolejnym trudnym rywalem – Mistrzami Polski z Łodzi. Drużyna gości rozpoczęła swój sezon od dwóch wysokich wygranych w Szczecinie z tamtejszą Arkonią i będzie chciała kontynuować zwycięską passę.

O zwycięstwa w spotkaniach z 19-krotnymi mistrzami Polski poznaniakom nie będzie z pewnością łatwo, ale przypomnieć należy, że w dotychczasowych 8 sezonach Box Logistics Waterpolo Poznań w Ekstraklasie nie raz dochodziło do niespodzianek w meczach drużyn z Poznania i Łodzi. W rozegranych do tej pory 32 spotkaniach mistrzostw Polski (po 4 w sezonie) częściej bo aż 26 razy lepsi okazywali się zawodnicy z ŁSTW, z czego dwa zwycięstwa wywalczyć musieli w rzutach karnych. Sześciokrotne zwycięsko z pojedynków wychodzili gracze ze stolicy Wielkopolski. Taki bilans jak na pojedynki z drużyną, która w ostatnich 20 latach mistrzem Polski była aż 16 razy jest osiągnięciem. W zdominowanym przez Łódź sezonie 2014/2015 poznaniacy byli jedynymi zawodnikami, którzy odebrali ŁSTW punkty. W swojej dotychczasowej historii, każdy sezon w którym udawało się pokonać utytułowanych rywali zawodnicy Box Logistics kończyli ze srebrnymi medalami. W najbliższy weekend kibice na termach będą liczyli na niespodziankę oraz powrót do tej wspaniałej tradycji.

Spotkania rozegrane zostaną w Termach Maltańskich w sobotę 9. listopada o godz. 18:00 i niedzielę 10. listopada o 12:00. Wstęp na trybuny wolny.

Przed nami druga z rzędu niezwykle trudna kolejka. O zwycięstwa nie będzie łatwo, ale na pewno damy z siebie wszystko i postaramy się sprawić niespodziankę. – powiedział kapitan zespołu Box Logistics Waterpolo Poznań – Bartłomiej Kowalewski.

Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer Łódź
1. mecz: sobota 9.11.2019 godz. 18:00
2. mecz: niedziela 10.11.2019 godz. 12:00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz