Zwycięstwo na inaugurację sezonu

Enea Energetyk Poznań - Budowlani Toruń  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Siatkarki Enei Energetyka Poznań na inaugurację sezonu rozprawiły się z Budowlanymi Toruń i wygrały bez straty seta. MVP spotkania została Adrianna Muszyńska.

Podopieczne Marcina Patyka latem przeprowadziły się do hali CityZen. Nowy obiekt szybko chyba stanie się ich twierdzą, bo w sobotę poznanianki zagrały w starym stylu – szybko, skutecznie i z przekonaniem o swojej wyższości. Kibice też błyskawicznie zaakceptowali zmianę, bo przy Drodze Dębińskiej stawili się równie licznie, co na “Chwiałce”. Enea Energetyk Poznań – Budowlani Toruń 3:0 (25:15, 25:11, 25:21).

Pierwsze minuty spotkania to prowadzenie gości. Ale to było tylko chwilowe. Nasz zespół zaskoczył i niemal wszystko zaczęło wychodzić, a rywalki tylko oddawały nam punkty. W drugiej partii gra przyjezdnych posypała się całkowicie, o czym najlepiej świadczyło osiem punktów z rzędu przy zagrywce Eweliny Tobiasz. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, kiedy torunianki wyszły na prowadzenie 5:1 i dzielnie się trzymały do stanu 17:17. W końcówce znów jednak dał o sobie znać szczelny blok energetycznych dziewczyn i po kolejnym złym przyjęciu rywalek mogły one wykonać taniec radości na środku boiska.

Trudno mówić o zgraniu po jednym czy dwóch meczach. Może po 5-6 kolejkach będzie można mówić, że mamy już zintegrowany zespół. Wygrana jednak na pewno cieszy, bo podwyższy morale drużyny. Słaby początek trzeciej partii wynikał ze słabej koncentracji moich dziewczyn, a nie z porywu serca i umiejętności rywalek. Ważne jednak, że szybko przełamaliśmy ten chwilowy kryzys – tłumaczył po spotkaniu szkoleniowiec poznańskiej ekipy.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Adrianna Muszyńska.