To danie na wynos zamawiają mężczyźni!

Autor: miarecki. Poznań, 28 Maja 2019

Kuchnia amerykańska podbiła serca Polaków. Z okazji Światowego Dnia Hamburgera, który przypada 28 maja, platforma PizzaPortal.pl przygotowała statystki na temat tego popularnego dania. Wynika z nich, iż mężczyźni zamawiają burgery aż trzy razy częściej od kobiet, największymi fanami są mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego (burgery stanowią tam aż 32 proc. wszystkich zamówień), a najwięcej za hamburgera płacą zamawiający w Opolu (ponad 23 zł)

Burgery i kuchnia amerykańska to drugie – po pizzy – najchętniej zamawiane jedzenie online. Ich popularność stale rośnie. Najchętniej w 2018 roku zamawiali je mężczyźni, którzy stanowią aż 73,56 proc. wszystkich zamawiających.

Według raportu o rynku dostaw jedzenia w Polsce w 2018 r. zamawiający najchętniej wybierają burgery z wołowiną (66 proc. zamówień) i kurczakiem (30 proc.). Ulubionym burgerem jest Cheese Burger i wybiera go 10,12 proc. zamawiających ten typ dania. Najchętniej zamawiają go mieszkańcy województw opolskiego (13,64 proc.), świętokrzyskiego (12,94 proc.) i mazowieckiego (11,78 proc.).

Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych hamburgerów znalazł się Bacon &Cheese Burger, na którego decyduje się 3,3% zamawiających. Ten wariant wybiera 10,3 proc. z województwa wielkopolskiego.

Najmniejszą popularnością cieszą się wersje wegetariańskie, które w 2018 roku stanowiły 4 proc. zamówień na platformie. Najwięcej burgerów wegetariańskich zamawiają mieszkańcy województwa mazowieckiego (0,17 proc.). Wśród sosów najpopularniejsze są: majonez, ketchup i sos bbq. Co ciekawe wśród najpopularniejszych dodatków do tego typu dań dominują sałatka (30 proc.) i frytki (24 proc.).

Światowy Dzień Hamburgera przypadający na 28 maja to okazja, aby poznać kilka faktów na temat burgerów. Mówi się, że hamburger, czyli kotlet z pieczeni po hambursku, zamknięty w dwóch kromkach pieczywa, był serwowany już w połowie XIX wieku. Danie pochodzi z Niemiec – choć uważane jest za kultową potrawę Amerykanów. Dziś na stałe weszło do menu restauracji na całym świecie.

 

Użyte w artykule zdjęcia: piza portal / materiały prasowe
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.