David Bellego wygrał rundę eliminacyjną Indywidualnych Mistrzostw Europy w Poznaniu

Speedway Euro Championship na poznańskim Golęcinie - Poznań 2  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Speedway Euro Championship na poznańskim Golęcinie - Poznań 27.04.2019 r.

David Bellego wygrał rundę eliminacyjną Indywidualnych Mistrzostw Europy w Poznaniu. Francuz tym samym awansował do dalszej fazy rozgrywek.

W fazie zasadniczej Bellego zebrał 13 punktów, przegrywając tylko z Bartoszem Smektałą i Tobiaszem Musielakiem. Z drugiego miejsca awansował do finału, który wygrał.

Drugi z zawodników miejscowego klubu, Władimir Borodulin po fazie zasadniczej miał na koncie 9 punktów i zajmował szóste miejsce. W barażu dojechał do mety jako trzeci, kończąc występ w turnieju.

Najsłabiej z poznańskich stranieri spisał się Eduard Krčmář, który z czterema oczkami na koncie uplasował się na 12. pozycji.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter