SieBuduje

Wielkie lustra przy ul. Lewandowskiej

Projekt nowego hotelu przy Zielonej / Lewandowskiej  Foto: Structure Capital / materiały prasowe

W lustrach nowego hotelu przy ulicy Lewandowskiej przeglądać się będzie Park Chopina i zabytkowe gmachy dawnego Kolegium Jezuickiego jeżeli Magistrat wyda zgodę na nową inwestycję hotelową.

Spółka Structure Capital zaprezentowała pierwszą z dwóch koncepcji zabudowy działki przy ul. Zielonej / Lewandowskiej. Według niej na działce miałby powstać luksusowy hotel międzynarodowej sieci. Dół budynku zostałby otwarty dla lokalnej społeczności.

Tworząc koncepcję staraliśmy się ją maksymalnie wpasować w otoczenie. Jak na centrum miasta ta lokalizacja jest bardzo zielona – nieruchomość jest z obu stron otoczona parkami. Aby nie zakłócać poczucia, że otocza nas zieleń i w jak największym stopniu oddać jej urok, postanowiliśmy zaprojektować budynek z lustrzaną fasadą – mówi Marcin Smoliński ze Structure Capital.

Odbijając w swojej elewacji zabytkową przestrzeń budynek ma ukazywać historyczną zabudowę, nie próbując jej w żaden sposób naśladować. To rozwiązanie sprawdzone w przestrzeniach historycznych – w Paryżu lustrzane konstrukcje postawiono między innymi na dziedzińcu Luwru czy koło XVIII-wiecznego Hôtel Biron. W austriackim Gratz lustrzana plomba wypełniająca ostatnią wolną działkę na obszarze wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zdobyła międzynarodowe uznanie.

Hotel w wysokim standardzie podniósłby prestiż tej części miasta. Koncepcję stworzyliśmy wedle zaleceń zespołu pod kierownictwem wybitnego urbanisty – prof. Piotra Lorensa – mówi Alan Szawarski – prezes Structure Capital – To czy uda nam się zrealizować tę koncepcję jest obecnie uzależnione od decyzji jaką podejmie Miejski Konserwator Zabytków i władze Poznania – dodaje.

Drugą koncepcję, zakładającą hotel w standardzie 2**, Structure Capital również zamierza pokazać w najbliższym czasie.

Użyte w artykule zdjęcia: Structure Capital / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz