SieBuduje

Duży wybór nowych mieszkań

Red Park - inwestycje na Dębcu  Foto: Maciej Lulko / materiały prasowe dewelopera

Spośród sześciu największych miast to Poznań może poszczycić się najwyższym wzrostem liczby mieszkań w ofercie na koniec ubiegłego roku. Analitycy rynku bardzo pozytywnie oceniają zmiany w stolicy Wielkopolski. Do sprzedaży trafia coraz więcej mieszkań.

Aktywność deweloperów w ostatnim roku świadczy o tym, że rynek jest w dobrej formie. Zespół doradczy REAS w podsumowaniu roku 2018 pisze, że wprawdzie liczba sprzedanych lokali na sześciu największych rynkach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Łódź) zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim rokiem o 11%, to była wyższa niż w bardzo udanym roku 2016.

Zdaniem ekspertów szczególnie dobrze sytuacja wygląda na rynku warszawskim i poznańskim. W Poznaniu tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku w sprzedaży pojawiło się ponad 1,9 tys. mieszkań, o 8% więcej od dotychczasowego rekordu z analogicznego okresu 2016 roku. Ponadto Poznań może poszczycić się najwyższym wzrostem liczby lokali w ofercie, która na koniec grudnia wyniosła 5,2 tys. lokali (wzrost o 31,6% w ujęciu rocznym).

Przedstawiciele poznańskich deweloperów mówią, że do wprowadzenia nowych lokali do sprzedaży zachęcają ich dobre wyniki sprzedażowe, wysoki popyt, a także większa liczba klientów inwestycyjnych. – Na rynku pojawiło się kilku nowych graczy, co wpłynęło na większą konkurencję i zwiększenie aktywności obecnych na rynku deweloperów – komentuje Roma Peczyńska z RED Development.

Spore zainteresowanie nowymi mieszkaniami potwierdziły ubiegłotygodniowe targi mieszkaniowe na MTP. Analitycy REAS spodziewają się nieznacznego pogorszenia wyników sprzedażowych polskich deweloperów w 2019 roku. Jednakże dopóki stopy procentowe będą utrzymywać się na niskim poziomie, a na rynku nie pojawi się alternatywny produkt inwestycyjny, to przewidują stabilne zainteresowanie kupowaniem mieszkań zarówno na własne potrzeby, jak i pod wynajem.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe dewelopera, Maciej Lulko / materiały prasowe dewelopera

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz