SieBuduje

Powstaje kolejny biurowiec na Nowym Rynku

Nowy Rynek  Foto: Skanska / materiały prasowe

Skanska rozpoczęła budowę trzeciego biurowca kompleksu Nowy Rynek w miejscu dawnego dworca PKS. 14-piętrowy budynek zapewni ok. 27 000 mkw. powierzchni biurowej. W ramach inwestycji rozpoczęto także prace nad podziemnym parkingiem pod trzeci i czwarty budynek kompleksu.

Zakończenie prac zaplanowane jest na II kwartał 2021. Biurowiec powstaje u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. Będzie łączyć funkcje biurowe oraz usługowo-handlowe. W całym kompleksie będzie mogło pracować nawet 10 tys. osób.

Trzeci budynek, tak jak wszystkie pozostałe biurowce kompleksu, będzie ubiegał się o certyfikat LEED Gold oraz „Obiekt bez Barier”, który potwierdza, że zarówno budynek, jak i przestrzeń wokół niego są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów, oraz osób nieposługujących się językiem polskim.

Pierwszy budynek kompleksukupiła firma Franklin Templeton Investments. Z kolei drugi buiurowiec został niemal całkowicie wynajęty.

Projekt Nowy Rynek stworzy teren otwarty, z którego poznaniacy będą mogli korzystać pracując w nowo powstałych biurowcach czy odpoczywając w ogródkach kawiarni.

Użyte w artykule zdjęcia: Skanska / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz