Powstaje tymczasowy most na Warcie

Autor: irag. Poznań, 11 Stycznia 2019

Rozpoczęły się właśnie prace przy budowie tymczasowego mostu na Warcie w Obornikach, które potrwają końca I kwartału tego roku. Później remontowany będzie istniejący most, który jest fragmentem drogi krajowej 11 łączącej Poznań z Piłą.

Po wybudowaniu tymczasowej przeprawy i przełożeniu ruchu wiosną rozpocznie się gruntowny remont istniejącego mostu na DK11 który potrwa do końca roku – informuje poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont dużego mostu planowany jest od dłuższego czasu. Jest on ważny nie tylko dla kierowców jadących przez Oborniki, ale też dla mieszkańców tego miasta. Pierwsze propozycje związane z nową organizacją ruchu, a więc ograniczenia ruchu samochodów były nie do zaakceptowania przez Oborniki. Wiązałyby się to praktycznie z kompletnym paraliżem komunikacyjnym, zagrożony byłby przewóz towarów, komunikacja gminna.

W wyniku prowadzonych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad negocjacji udało się dojść do porozumienia.  Dzięki temu firma Strabag, wykonawca remontu tzw. dużego mostu, dodatkowo zaprojektowała, uzyskała niezbędne pozwolenia oraz wybuduje most tymczasowy do końca I kwartału przyszłego roku.

Most tymczasowy będzie szeroki na ponad 7 metrów. Będzie także jeden chodnik. Gdy będzie gotowy i przejmie ruch, co powinno nastąpić wiosną 2019 roku,  rozpocznie się planowany gruntowny remont dużego mostu. Prace te trwać będą do jesieni 2019 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: GDDKiA Poznań

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.