Oborniki

Utrudnienia i objazdy na krajowej “11”

Budowa "małej" obwodnicy Obornik  Foto: UM Oborniki

Kierowców i pasażerów komunikacji publicznej czekają w najbliższym czasie utrudnienia na ulicach 11 Listopada i Staszica w Obornikach. Obie są fragmentem drogi krajowej numer 11 prowadzącej do Chodzieży. Powodem są kolejne prace prowadzone w tym rejonie związane z budową obwodnicy Obornik.

Prowadzone będą tutaj prace drogowe, a także rozpocznie się rozbiórka wiaduktów.

Zamknięta dla samochodów zostanie jedna nitka ulicy 11 Listopada od skrzyżowania z ul. Kowanowską w kierunku Piły na odcinku ok. 200 metrów. Obowiązywać tutaj będzie ruch wahadłowy. Zmiany te zostaną wprowadzone w poniedziałek 7 stycznia.

Ta tymczasowa organizacja ruchu spowoduje także zmianę tras autobusów linii 21, 22, 31, 32, 34. Będą one musiały korzystać z objazdu, który poprowadzi ulicami 11 Listopada, ul. Młyńską i ul. Piłsudskiego, a w przypadku linii 34, także ul. Polną, do przystanku Rondo Kowanówko omijając przystanek Betoniarska. Przystanki Urząd Miejski zostaną przeniesione z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Staszica i ul. Jagiellońskiej na ul. Młyńską. Dodatkowo będziemy mogli korzystać z przystanku przy ul. 11 Listopada, który znajdować się będzie w zatoce w pobliżu Państwowej Straży Pożarnej.

Kolejne zmiany organizacji ruchu zaplanowane są na kolejny poniedziałek, 14 stycznia. Wtedy samochody będą musiały m. in. jechać tymczasowym pasem, który powstanie równolegle do istniejącej drogi. Zamknięty zostanie także fragment ulicy Staszica.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz