HCP ze wsparciem

Autor: irag. Poznań, 28 Listopada 2018

Ponad 50.000.000 złotych wsparcia otrzymała poznańska spółka H. Cegielski z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Bejmy mają być przeznaczone na inwestycje w park maszynowy. Ma to zwiększyć jej potencjał produkcyjny, ale także pomóc pozyskać nowych klientów.

Firmę czekają unikalne i bezprecedensowe w ciągu ostatnich 18 lat inwestycje w park maszynowy – podkreślają przedstawiciele poznańskiej spółki.

Wsparcie uruchomione przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii dla zakładów H. Cegielski to 50.700.000 złotych. Podpisane zostały już pierwsze dwie umowy na dostawę dwóch bramowych centrów obróbczych. Jedno z nich to centrum 5-osiowe firmy Waldrich Coburg, drugie wyprodukowane przez firmę Zayer. Ostatnia tego typu inwestycja w Cegielskim realizowana była w 2000 roku.

Centrum firmy Waldrich Coburg pozwala na obróbkę przedmiotów o maksymalnej długości 5 metrów, szerokości 2,70 oraz wysokości 3 metrów. Powierzchnia stołu obróbczego to 2,5 x 5 m, a maksymalne jego obciążenie to 40 ton. Druga maszyna firmy Zayer umożliwia obróbkę detalu o gabarytach 21 metrów długości, 4 metrów szerokości oraz 3 metrów wysokości. Wymiary stołu to 21 x 4 metry, a maksymalny ciężar detalu wynosi 15 ton na m².

Wartość wszystkich zaplanowanych inwestycji to 70.000.000 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: HCP, facebook / HCP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.