Sport

Piękna pogoda, szybkie bieganie!

CITY TRAIL - bieganie nad Rusałką  Foto: materiały prasowe

Piękne jesienne słońce i dobra nawierzchnia sprzyjały szybkiemu bieganiu. Choć dominowało rekreacyjne podejście do rywalizacji to okazało się, że najlepsza biegaczka poprzedniej edycji – Malwina Dymek, ponownie sięgnęła po zwycięstwo i wyrównała rekord trasy. Wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Nowak – olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Poznaniu od 2010 roku. Początkowo była to impreza lokalna pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Od 2012 roku zawody mają wymiar ogólnopolski. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest siódmą ogólnopolską i dziesiątą w Poznaniu.

5-kilometrowa trasa nad Jeziorem Rusałka jest płaska i daje możliwość osiągania wartościowych rezultatów. Czas wspomnianej już zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Malwiny Dymek to 17:14.

Warunki dzisiaj wymarzone do biegania. Nie było zimno, nawierzchnia twarda, bez błota – biegało się bardzo dobrze. Dzisiejszy wynik jest moim najlepszym na 5 km w ogóle. Moja stadionowa życiówka na 5000 m wynosi 17:17 – mówiła na mecie biegaczka z Gorzowa Wielkopolskiego. – Miniony sezon był dla mnie udany, dwukrotnie zajęłam 5. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski – na 5000 i 10 000 m. Aktualnie jestem po roztrenowaniu i zaledwie miesięcznym okresie treningowym, więc dzisiejszy rezultat jest dla mnie sygnałem, że mogę biegać jeszcze szybciej.

Najszybszym z mężczyzn był Łukasz Nowak, który po zakończeniu kariery chodziarskiej postanowił wykorzystać swój sportowy potencjał i zaczął startować w zawodach biegowych.

W tegorocznej edycji zawodnicy startujący w CITY TRAIL mogą biegać charytatywnie. Oznacza to dodatkową wpłatę na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 827 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 291 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Warto dodać, że w tym roku zawodach został wprowadzony limit miejsc – 1000 opłaconych karnetów na cały cykl i po 250 opłaconych pojedynczych startów (na każdy bieg oddzielnie). Liczba karnetów niemal wyczerpała się przed dzisiejszym biegiem, więc pozostaje już tylko opcja rejestracji na pojedyncze imprezy. Kolejne zawody odbędą się: 27 października, 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Poznań jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz