Jeżyce

Astronomiczne popołudnie na Jeżycach

Księżyc (27.09.2015)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Zapraszamy dzieciaki, najlepiej w wieku 5-12 lat na podróż w kosmos. Dlaczego? Otóż w piątek 27 lipca na niebie będzie można zaobserwować aż dwa wyjątkowe zjawiska astronomiczne.

Całkowite zaćmienie Księżyca i wielką opozycję Marsa. Aby najmłodsi mogli lepiej zrozumieć to kosmiczne wydarzenie, postanowiliśmy zorganizować rodzinną zabawę na niedawno wysprzątanym przez nas nieformalnym jeżyckim placu zabaw.

W zabawny i nieszablonowy sposób wyjaśnimy zagadnienia związane z Układem Słonecznym. Pokażemy jak ogromne (i jak niewielkie zarazem) są w nim odległości. Opiszemy zjawiska zaćmienia Słońca i Księżyca, zachęcimy też do wycieczki na Górę Moraską. Stworzymy terenową makietę Układu Słonecznego i będziemy po niej podróżować z prędkością światła, łapiąc w żagle wiatr słoneczny.

Spotkanie poprowadzi Bartek Bartkowski, który został importowany do Poznania z Dolnego Śląska kilkanaście lat temu. Od tzw. “zawsze” nocą zadzierał głowę do góry. Rozczarowany kółkiem astronomicznym w PRL-owskiej podstawówce rozpoczął na własną rękę intensywną okupację biblioteki osiedlowej i sporo z tej pasji mu pozostało. Jutro przekaże ją małym uczestnikom w formie zabawy 🙂

Plac zabaw znajduje się przy ul. Mickiewicza 32, za klubem bilardowym Billaboom, wejście za budynkiem Przedszkole Społeczne Lipowa Alejka

Udział oczywiście bezpłatny!

Więcej informacji znajdziecie na profilu wydarzenia

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz