Jeżyce

Nożownik z Jeżyc zatrzymany!

Dwie osoby zostały ranne, gdy zaatakował ich młody mężczyzna. Do ataku nożem doszło w okolicach ul. Kasprzaka w nocy z soboty na niedzielę. Napastnik został właśnie zatrzymany.

Wszystko zaczęło się, gdy policjant będący po służbie wraz z kolegą zauważyli młodego chłopaka, który próbuje odpiąć zabezpieczenie roweru. Postanowili sprawdzić, czy nie jest to próba kradzieży.

Podeszli do mężczyzny, aby zapytać czy jednoślad jest jego własnością, a wtedy 21-latek wyciągnął nóż, ranił mężczyzn i uciekł – informuje Marta Mróz z poznańskiej Policji – świadkowie widzący to zdarzenie wezwali na miejsce służby ratunkowe, które udzieliły pomocy poszkodowanym.

Policjantom szybko udało się ustalić kim jest napastnik. Okazało się, że jest on już poszukiwany, ponieważ nie odbył kary za wcześniejsze swoje występki. Było więc bardzo prawdopodobne, że będzie się ukrywał. Prowadzący sprawę nocnego ataku sprawdzali każdy sygnał mogący naprowadzić ich na sprawcę.

Ostatecznie poszukiwany został zatrzymany 29 sierpnia br. w mieszkaniu na poznańskich Jeżycach, gdzie przebywał tam u swojej znajomej – wyjaśnia Marta Mróz – 21-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na utratę życia lub zdrowia.

Wiadomo, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. O tym ile lat spędzi w więzieniu zdecyduje Sąd, a może to być nawet 10 lat.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz