Sport

Futsal: Polska – Anglia 2:0

Międzynarodowy Towarzyski Turniej w Futsalu Kobiet  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju w Futsalu Kobiet, którego organizatorem był AZS UAM Poznań zwyciężyła drużyna AZS UG Futsal Ladies.

To była dobrze spędzona niedziela z kobiecym futsalem. Na Morasku, na hali UAM spotkały się dwie drużyny z Anglii i dwie z Polski. Górą w tym turnieju była Polska. AZS UAM Poznań i AZS UG Futsal Ladies skutecznie wypunktowały słabe punkty swoich zagranicznych rywalek i to między Poznaniem a Gdańskiem doszło do finałowej potyczki.

W turnieju zwyciężyła drużyna prowadzona przez Tomasza Aftańskiego, a więc zespół z Gdańska. Wyniki tego turnieju oddały to co działo się na parkiecie. Uniwersytet Gdański grał najrówniej i popełnił najmniejszą liczbę błędów. W finale w zasadzie wykorzystał swoje najlepsze sytuacje, odbierając marzenia o końcowym triumfie naszym zawodniczkom.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła drużyna z Manchesteru, która zaprezentowała się polskiej publiczności, jako zespół lepszy jakościowo. Tym samym ostatnie miejsce zajęła drużyna z Liverpoolu, która miała najwęższą kadrę, za to do Polski przyleciała z grupą swoich fanów.

AZS UAM Poznań – AZS UG Gdańsk 1:0
AZS UG Gdańsk – Liverbird Futsal 5:0
AZS UAM Poznań – Manchester Futsal 2:1
Liverbird Futsal – AZS UAM Poznań 2:4
Manchester Futsal – Liverbird Futsal 4:1
AZS UG Gdańsk – Manchester Futsal 2:1

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz