Sport

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej

Mistrzostwa Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej odbyły się w weekend w poznańskiej hali Arena. Zawodniczki z całego kraju zaprezentowały się w układach z maczugami, piłką, obręczą oraz wstążką.

Nasze miasto reprezentowały gimnastyczki klubów MKS Dąbrówka Poznań oraz Energetyk Poznań. Maja Kocjan jako jedyna poznanianka dostała się do finałów w kategorii obręcz oraz piłka. Reprezentantka MKS Dąbrówka Poznań zajęła ostatecznie 8. miejsce w obu kategoriach, natomiast w wieloboju zajęła pozycję 7. Buła to pierwsza po 20. latach przerwy impreza tej rangi w Poznaniu.

Zwyciężczynią Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek została Alicja Dobrołęcka (KSGA Legia Warszawa), tuż za nią Kornelia Pacholec (SGA Gdynia) oraz Adrianna Budnik (UKS Jantar Gdynia)

4. Małgorzata Roszatycka (Błękitna Szczecin)
5. Julia Wierzba (Legion Warszawa)
6. Milena Górska (PM Warszawa)
7. Maja Kocjan (Dąbrówka Poznań)
8. Hanna Majewska (Błękitna Szczecin)

Finały
W kategorii OBRĘCZ

1. Kornelia Pacholec SGA Gdynia
2. Alicja Dobrołęcka KSGA Legion Warszawa
3. Aleksandra Jachura PTG Sokół Kraków
4. Julia Wierzba KSGA Legion Warszawa
4. Adrianna Budnik UKS Jantar Gdynia
6. Darina Rehkova SGA Gdynia
7. Małgorzata Rosztycka UKS Błękitna Szczecin
8. Maja Kocjan MKS Dąbrówka Poznań

W kategorii PIŁKA

1. Alicja Dobrołęcka KSGA Legion Warszawa
2. Adrianna Budnik UKS Jantar Gdynia
3. Milena Górska PM Syrena Warszawa
4. Magdalena Karcz PTG Sokół Warszawa
5. Laura Zakreta SGA Gdynia
6. Hanna Majewska UKS Błękitna Szczecin
7. Małgorzata Rosztycka UKS Błękitna Szczecin
8. Maja Kocjan MKS Dąbrówka Poznań

W kategorii WSTĄŻKA

1. Kornelia Pacholec SGA Gdynia
2. Małgorzata Roszatycka UKS Błękitna Szczecin
3. Julia Wierzba KSGA Legion Warszawa
3. Natalia Tłaczała UKS Kopernik Wrocław
5. Magdalena Karcz PTG Sokół Kraków
6. Aleksandra Jachura PTG Sokół Kraków
7. Milena Górska PM Syrena Warszawa
8. Darina Rehkova SGA Gdynia

W kategorii MACZUGA

1. Kornelia PacholecSGA Gdynia
2. Alicja Dobrołęcka KSGA Legion Warszawa
3. Adrianna Budnik UKS Jantar Gdynia
4. Julia Wierzba KSGA Legion Warszawa
5. Milena Górska PM Syrena Warszawa
6. Hanna Majewska UKS Błękitna Szczecin
7. Magdalena Karcz PTG Sokół Kraków
8. Victoria Kozłowska UKS Jantar Gdynia

Współorganizatorem imprezy był klub ENEA Energetyk Poznań.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
  • Low Temp. ___°C
  • High Temp. ___°C
___
______
Grudnia 1st 2020, wtorek
°C
   ___
  • TEMPERATURE
    °C | °C
  • HUMIDITY
    %
  • WIND
    m/s
  • CLOUDINESS
    %
  • SUNRISE
  • SUNSET
  • śR 2
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • CZW 3
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • PT 4
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • SOB 5
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • NIE 6
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • PON 7
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %