Waterpolo: Remis z Legią Warszawa

KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

VII kolejka Ekstraklasy Piłki Wodnej przyniosła podział punktów w Poznaniu. KS Waterpolo Poznań w sobotę przegrało, a w niedzielę wygrało z Legią Warszawa.

Sobotni mecz rozgrzewał się bardzo powoli. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 3:4, w drugiej poznaniacy zdołali się otrząsnąć z chwilowej niedyspozycji i doprowadzili na koniec odsłony do remisu 6:6. Następne 8 minut było walką, w której poznaniacy, jako jedyni zdobyli gola, po raz pierwszy w meczu wychodząc na prowadzenie. W czwartej kwarcie walka jest zacięta i gospodarze nawet na moment nie odpuszczają legionistom. Na 97 przed końcem meczu sędziowie wyrzucają z boiska za brutalny faul Rafała Iwanowicza, do końca spotkania gramy w osłabieniu. Decyzja sędziów nieco dziwi, bo po pierwsze nie widzieli sytuacji, bo działa się ona po przeciwnej stronie boiska, a słowna reprymenda “Iwana” wynikała z otrzymania ciosu prosto w zęby. Żaden z sędziów nie widział zajścia, ale tego dnia wyraźnie gwizdali przeciwko poznaniakom – i to pozwoliło im przyjąć wersję korzystną dla legionistów.

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 9:11 (3:4, 3:2, 1:0, 2:5)

W rewanżowym spotkaniu pierwsza część spotkania zapowiadała spektakularny wynik, ponieważ Legia prowadziła 2:6. Poznaniacy przebudzili się i w drugiej kwarcie zmniejszyli rozmiary porażki. Pozostało 21 sekund trzeciej kwarty, kiedy warszawski piłkarz prowadząc 9:10 popełnia brutalny faul w ataku. Otrzymuje czerwoną kartkę i przez następne 4 minuty goście grają w osłabieniu. Kwarta kończy sie remisem 10:10. Poznaniacy szybko zyskują przewagę i zanim na boisko wraca szósty zawodnik legii prowadzą 14:10. Poznaniacy świetnie się bronią, Legia nie potrafi punktować, i wtedy Eryk Kalinowski popełnia fatalny bład i w konsekwencji wylatuje z boiska z czerwoną kartką. Przez następne 145 sekund poznaniacy grają w osłabieniu, a warszawiacy przyznany im karny zamieniają na bramkę. Nawet zranieni poznaniacy świetnie pracują w obronie utrudniając zadanie piłkarzom Legii. Gościom ponad 2 minuty zajmuje zdobycie bramki i podwyższenie rezultatu do 14:12.

Waterpolo Poznań – Legia Warszawa 14:12 (2:6, 3:2, 5:2, 4:2)

Na początku kwietnia poznaniacy jadą do łodzi zmierzyć się z beniaminkiem zespołem Neptun Uniwersytet Łódzki, a piłka wodna powróci na baseny Term Maltańskich w weekend 12-13 maja, kiedy w Poznaniu gościć będziemy Arkonię Szczecin

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter