Jeżyce

Początek zmian targowiska Świt

Początek zmian targowiska Świt  Foto: UMP

Trwają już prace przy przebudowie targowiska Świt. Pierwsze zakupy będziemy mogli zrobić tutaj latem. Miejsce to jednak ma spełniać więcej, niż tylko handlową, funkcję dla okolicznych mieszkańców.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, by kupcy mogli tam przez cały czas funkcjonować i sprzedawać swoje towary – wyjaśnia Bartosz Kaczmarek z firmy Demiurg, która realizuje inwestycję  – prefabrykowane są już także stragany i pawilony handlowe z konstrukcji stalowej.

Gdy będą gotowe, zostaną zamontowane na terenie modernizowanego targowiska. Prace rozpoczęły się na początku marca i mają potrwać 100 dni. Wykonano już zaplanowane rozbiórki, a teraz przygotowywana jest nowa nawierzchnie. Prowadzone są także prace nad instalacją elektryczną i siecią kanalizacyjną.

Podczas przebudowy powstanie tutaj m. in. 9 pawilonów handlowych o powierzchni 15 m² i 7 dwa razy większych. Będą też nowe stragany w tym 20 modułów czterostanowiskowych i 7 modułów dwustanowiskowych. Zaplanowany jest również monitoring, część rekreacyjna oraz śmietniki i toaleta publiczna. Przygotowane zostaną też miejsca postojowe.

Inwestycja kosztować będzie 3.000.000,00 złotych. O planach przebudowy targowiska pisaliśmy m. in. tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: Decone, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz